Zadar još jednom tijesno svladao Megu i stigao do desete pobjede u ABA ligi

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.03.2018.

Košarkaši Zadra u posljednjem domaćem susretu u ovoj sezoni ABA lige svladali su Megu s 95:91. I u prvom susretu ove sezone bili su bolji, u Sremskoj Mitrovici slavili su 73:71, a na svom parketu ponovno su bili bolji u tijesnom susretu...

Dvoboj između Zadra i Mege nije imao neku veliku važnost, ali željeli su i jedni i drugi do pobjede. Zadrani su htjeli pobjedom odraditi posljednji nastup na svom parketu u ovoj sezoni ABA lige, a gosti su htjeli uzvratiti Zadranima za poraz u prvom susretu.

Na kraju su uspješniji bili domaćini, odnijeli su pobjedu 95:91 iako je Mega imala dvoznamenkastu prednost tijekom posljednje četvrtine.

Igralo se na mahove, dobre razdoblje igre imali su i jedni i drugi, no završnica je pripala domaćinu.

Mega je imala bolje otvaranje utakmice i vodila je konstantno do početka druge četvrtine kada su Zadrani prvi put na susretu poveli. Do sredine druge dionice momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a završnica prvog dijela pripala je domaćinu koji je ubačajem Brzoje 20 sekundi prije poluvremena poveo 50:40. Na odmor se otišlo vodstvom Zadra 50:43 nakon što je Čarapić ubacio tricu u posljednjem napadu gostiju.

U drugom dijelu Zadar je održavao prednost do serije gostiju 7:0 kojom je mega vratila vodstvo na svoju stranu i držala ga do sredine posljednje dionice.

Najvišu prednost imala je osam minuta prije kraja kada je povela 79:69, no tu gosti staju, Zadar radi seriju čak 18:0 i do kraja susreta više ne ispušta vodstvo.

U domaćem sastavu istaknuli su se Preston Knowles s 19 poena i 13 skokova te s po 17 poena Lovre Bašić (pet asistencija) i Kristijan Krajina (pet skokova). Kod poraženih Stefan Sinovec ubacio je 18 poena, Petar Aranitović 17, a Aleksandar Lazić 13 poena i osam skokova.