Celta Vigo
Celta Vigo 2:1 Las Palmas
Las Palmas

Sportnet • ponedjeljak, 05.03.2018.

Celta je na svom Balaídosu svladala Las Palmas s 2:1 i tako se uključila u borbu za mjesta koje vode u Europsku ligu. Gosti su imali prednost samo trideset minuta prije kraja utakmice, no Celta je uspjela pronaći snage i doći do važna tri boda. Halilović je za Las Palmas igrao do 84. minute.

PIŠE: Stipe Dedić

Bila je ovo šesta domaća utakmica bez poraza za Celtu i peta utakmica bez pobjede za goste iz Las Palmasa.

U greškama prožetom prvom poluvremenu gotovo da ništa niti ne možemo izdvojiti. Domaćini su tek jednom ozbiljno zaprijetili i to preko Emrea Mora, ali njegov je pokušaj obranio Chichizola. Gosti s Kanara imali su nešto više udaraca na gol u prvom poluvremenu, no nisu uspjeli ugroziti gol Celte, stoga se na odmor otišlo s 0:0.

Drugo poluvrijeme je zato bilo odlično. Počelo je nevjerojatnim promašajem Maximiliana Gonzaleza u drugoj minuti nastavka. Hugo Mallo sjajno se ubacio u kazneni prostor gostiju, a onda pronašao Gonzaleza koji s osam metara uspijeva promašiti cijeli gol.

Las Palmas je domaćine kaznio u 53. minuti kada je Erik Hernandez iskoristio odlično dodavanje Eteboa i lijepo zabio svoj prvijenac u seniorskom nogometu za 0:1.

Celta do poravnanja stiže samo devet minuta kasnije. Jonny je ostao nečuvan na drugoj vratnici i zabio u prazan gol nakon što je Chichizola zaustavio prvi udarac igrača Celte. Domaćini do potpunog preokreta dolaze u 89. minuti. Iago Aspas uspio je pronaći Pabla Hernandeza na drugoj stativi. Hernandez je loptu primio na prsa, a onda odmjerenim udarcem pronašao gornji desni kut gola gostiju za 2:1.

Domaćinima je ovo bio 38. osvojeni bod u sezoni i približili su se na tri boda od mjesta koje vodi u Europsku ligu, dok je Las Palmas propustio priliku pobjeći iz zone ispadanja. Trenutačno drže 18. poziciju, bod iza Levantea i bod ispred Deportiva.