Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 07.03.2018, 20:45 h
Mohamed Elyounoussi 17'
Michael Lang 71'
Basel

Dario Dodić • srijeda, 07.03.2018.

Iako je sve bilo jasno nakon prvog ogleda osmine finala Lige prvaka u kojem je Manchester City u gostima kod Basela slavio s 4:0, švicarska se momčad časno oprostila od elitnog klupskog natjecanja, pobjedom na Etihadu, bio je to prvi domaći poraz Guardioline momčadi još od prosinca 2016. godine...

Brahim Diaz
66'
24
Oluwatosin Adarabioyo
89'
Valentin Stocker
68'
9
Ricky van Wolfswinkel
74'
Raphael Wicky

Nitko nikada u Ligi prvaka nije nadoknadio 4:0 zaostatka nakon domaće utakmice u nokaut-fazi pa je teško bilo za očekivati da bi to moglo poći Baselu za nogom protiv moćnog stroja Pepa Guardiole na Etihadu, stroja kojem još četiri pobjede trebaju za matematičku potvrdu naslova prvaka Engleske.

Čudo se nije dogodilo, ali brojni i glasni navijači Basela nisu bez razloga putovali u Manchester, jer Švicarci su s 2:1 slavili na Etihadu i časno se oprostili od Lige prvaka u osmini finala.

Pošlo je nogometašima Basela za nogama ono što nije puno moćnijim i razvikanijim momčadima od njih - nitko nije u nijednom natjecanju slavio na Etihadu još od prosinca 2016. godine.

Pomogao je u tome Švicarcima i Guardiola poslavši na travnjak prilično šaren sastav, no sigurno nije očekivao poraz.

Još je manje poraz Cityja bio izgledan kada je u osmoj minuti Gabriel Jesus na dodavanje Bernarda Silve doveo domaćine u vodstvo. Bio je to prvi Jesusov gol u posljednjih 14 nastupa u svim natjecanjima, odnosno 100. pogodak Cityja u Ligi prvaka, gledano od natjecanja po skupinama nadalje. Ušao je City u klub 100 kao 26. sastav kojem je to uspjelo.

Očekivano je City dominirao posjedom na Etihadu, ali gledamo li prilike ne može se reći da Basel nije zaslužio pobjedu. U 17. minuti najbolji igrač gostiju, Elyounoussi, na dodavanje Riverosa silovito pogađa s desetak metara za 1:1.

Erupciju oduševljenja među gostujućim navijačima izazvao je drugi pogodak Basela. Igrala se 71. minuta, Eyounoussi je bio u ulozi asistenta ovog puta, Lang iz teškog kuta krasno pogađa za pobjedu Švicaraca.

• Dario_SNet08.03.2018. u 12:41
    Nakon domaćeg poraza 4:0, na to se ciljalo.
    Dario_SNet
  • bonkas08.03.2018. u 02:05
    Kako to mislite da nitko nikada u ligi prvaka nije nadoknadio 4:0!? Netko kao da je rođen jučer??