Eibar
Eibar 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 10.03.2018.

Prvi subotnji ogled 28. kola La Lige igran je na Ipurui, Eibar je ugostio Real Madrid koji je zahvaljujući Cristianu Ronaldu još jednom uzeo puni plijen s ovog gostovanja. Veseli odličan povratak Luke Modrića nakon ozljede...

Nije previše nedostajalo da Eibar prestane biti redovita mušterija Real Madrida. Kraljevski je klub na Ipurui u La Ligi do danas gostovao tri puta i u ta tri susreta ubilježio tri pobjede uz čak deset postignutih pogodaka i tek jedan primljeni.

Danas je moglo završiti drugačije, hrabri Eibar je pokazao zube madridskom sastavu, do same završnice je bio u egalu, no gosti dolaze do pobjedi zahvaljujući Cristianu Ronaldu.

Portugalac je odličnu formu potvrdio dvama golovima, iako treba napomenuti kako su oba Realova gola stigla iz pogrešaka domaćih.

Zinedineu Zidaneu je sigurno laknulo što mu se u sastav nakon jednomjesečne pauze vratio Luka Modrić. Hrvatski je veznjak odigrao sjajnu utakmicu, da nije Ronaldovih golova sigurno bi ponio epitet igrača utakmice.

Slika 1 od 1.

Nije impresionirao Real Madrid danas, a i kad su zakuhali opasne situacije pred domaćim vratima, na mjestu je bio odlični vratar Dmitrović. Upravo je on "kriv" što se Ronaldo nije upisao u strijelce i prije 34. minute. Tada je jednu loptu gotovo na polovici presjekao Modrić, vanjskim dijelom kopačke je gurnuo u prostor za Portugalca koji pogađa za 1:0 gostiju.

Nisu se domaći predavali i na otvaranju drugog dijela stiže do izjednačenja. Igrala se 50. minuta, s lijeve je strane ubacio Pedro Leon, a Ivan Ramis iz nezavidne pozicije glavom pogodio za 1:1.

Mogao se i morao Luka Modrić nekoliko minuta kasnije upisati i u strijelce. Lijepo je prošao kroz trojicu igrača Eibara, ali iskosa s desne strane ne puca dobro, lopta odlazi kraj lijeve vratnice. Pri pokušaju intervencije ozlijedio se Ramis pa je Eibar ostao bez važnog kotačića u posljednjih pola sata.

Nije se Eibar zbio na svojoj polovici, vrlo su otvoreno gosti igrali do kraja susreta, čak su imali i nekoliko dobrih prigoda za vodstvo. Najbolju je propustio Kike u 80. minuti, lijepu su kontru povukli domaći, no napadač Eibara iskosa s lijeve strane puca kraj gola.

Kazna je stigla ubrzo, u 84. minuti. Još je jednom akcija Real Madrida krenula iz pogreške Eibarovog igrača, lopta stiže do Carvajala koji krasnim ubačajem pogađa Ronalda na petercu, neometan Portugalac glavom zabija za konačnih 2:1. U posljednja tri gostovanja na Ipurui Ronaldo je pet puta zabio i jednom asistirao.

Modrić je odradio svih 90 minuta, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.