Cedevita upisala pobjedu protiv Partizana i ostavila borbu za drugim mjestom otvorenu

Branimir Korać • subota, 10.03.2018.

Važnu pobjedu upisali su košarkaši Cedevite i tako stavili pritisak na Budućnost. Zagrepčani su u posljednjem kolu ABA lige svladali Partizan te Budućnost mora pobijediti FMP ako želi do prednosti domaćeg parketa u polufinalnoj seriji...

Četvrtom uzastopnom pobjedom u ABA ligi Cedevita je ostala u igri za drugo mjesto i prednost domaćeg parketa u polufinalnoj seriji. Protivnik u posljednjem kolu bio je Partizan koji je pomogao Cedeviti pobjedom protiv Budućnosti u prošlom kolu, a Cedevita mu se zahvalila tako što ga je svladala 85:75.

Uoči dvoboja iz Cedevite su upozoravali kako su Beograđani podigli formu u posljednje vrijeme, svladali su uostalom i Budućnost i Crvenu zvezdu, no za Cedevitu je ovo bila prevažna utakmica, imala je i motiv više što se osjetilo i na parketu, posebno u drugom poluvremenu.

I dok je prvo poluvrijeme donijelo ravnopravnu bitku u kojoj je Partizan samo jednom uspio stvoriti značajniju razliku koja je vrlo brzo neutralizirana, u nastavku je Cedevita ipak preuzela kontrolu te tricama u ključnim trenucima krenula prema pobjedi.

Cedevita je u završnici prve četvrtine vodila 20:17 i nakon toga ušla u krizu što je Partizan kaznio te serijom 14:0 napravio preokret i došao do svog najvišeg vodstva 31:20.

Međutim do odlaska na odmor Cedevita je odgovorila, serijom 15:3 došla je do preokreta i tricom Roka Ukića povela je 35:34.

U drugom poluvremenu Cedevita je rano nagovijestila kako bi mogla preuzeti kontrolu nad susretom, tricama Damira Markote, Demetrisa Nicholsa iWilla Cherryja odvojila se na sedam razlike, ali Partizan je u zadnjoj dionici uspio tricom Marka Pecarskog pet minuta prije kraja poravnati na 71:71.

Odmah su tricama odgovorili Filip Krušlin i Ukić te do kraja susreta Cedevita više nije dopustila gostima priključak i mirno je privela susret kraju.

Ako FMP izvuče pobjedu u Podgorici, Cedevita će imati prednost domaćeg parketa u polufinalu, u protivnom Budućnost je ta koja će biti u prednosti.

U ovom susretu Cedevitu su predvodili Damir Markota s 15 poena te s po 14 Roko Ukić (osam asistencija) i Džanan Musa. Kod Partizana Kwame Vaughn ubacio je 20 poena, a Đorđe Gagić dodao je 14 poena i sedam skokova.