Málaga
Málaga 0:2 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • subota, 10.03.2018.

Nogometaši Barcelone bez ikakvih su problema upisali gostujuću prvenstvenu pobjedu protiv Malage. Golovima Luisa Suareza i Philippea Coutinha Barca je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu...

Na današnji dan 1988. godine rodio se Ivan Rakitić. 30 godina kasnije Leo Messi je po treći put postao otac, na svijet je došao Ciro Messi zbog čega je novopečeni tata dobio slobodno i nije morao putovati u Malagu.

I bez njega je Barcelona rutinski odradila gostovanje na La Rosaledi, s 2:0 je apsolvirala utakmicu s Malagom i nastavila nepobjedivi niz u La Ligi. Nakon 28 odigranih kola Barcelona ima 22 pobjede i šest remija.

Sve je bilo ekspresno gotovo, Barcelona je već mislima odlutala u srijedu kada ih čeka uzvrat protiv Chelseaja u Ligi prvaka pa je Valverdeov cilj bio što brže osigurati tri boda protiv Malage.

Jedno poluvrijeme je bilo dovoljno gostima, čak i manje od toga, jer već je nakon pola sata bilo jasno da će Barca do pobjede.

U 15. minuti Katalonci su poveli. S lijeve je strane sjajnu dugu loptu poslao Jordi Alba, točno na glavu Luisa Suareza, koji lijepo pogađa za 1:0 gostujućeg sastava.

Bila je to deveta asistencija Albe u La Ligi ove sezone, nijedan se branič po tom segmentu ne može mjeriti s njime. Suarez je napokon zabio i protiv Malage u La Ligi što znači da je protiv svih 25 momčadi protiv kojih je igrao u španjolskom prvenstvu postigao barem jedan gol.

Kombinacija novopridošlih Dembelea i Coutinha urodila je plodom u 28. minuti. S desne je strane Dembele poslao prizemnu loptu u srce kaznenog prostora domaćih, Coutinho lijepo petom poentira za 2:0.

Kada je nakon pola sata igre Garcia nakon vrlo ružnog starta na Albin gležanj zaslužio izravni crveni karton bilo je jasno da bodovi putuju u Barcelonu. Barca je skinula nogu s papučice gasa i rutinski privela susret kraju.

Slavljenik Rakitić odigrao je svih 90 minuta u dresu gostiju.