Varaždinci do nove pobjede, Gorici samo bod na gostovanju kod Kustošije

Mihaela Bradovski • srijeda, 14.03.2018.

U Drugoj HNL odigrani su susreti 21. kola, a nigdje nije postignuto više od dva pogotka. Gosti nisu bili uspješni u ovom kolu te su odnijeli samo dva boda...

Gledajući završetak prvog i početak drugog dijela sezone, Varaždinci su momčad koja je u najboljoj formi u Drugoj HNL. Pokazali su to i ovom kolu, na svom travnjaku ugostili su Dugopolje i upisali vrijedna tri boda. Serijom dobrih rezultata, Varaždinci se sve više uključuju u borbu za najviši rang.

Protiv Dugopolja za pobjedu je bio dovoljan jedan pogodak i to s kraja prvog poluvremena kada je Domagoj Drožđek realizirao kazneni udarac. U sudačkoj nadoknadi gosti su ostali i s igračem manje, zbog drugog žutog igru je u 93. minuti napustio Ivan Prtajin koji tako neće moći igrati u sljedećem kolu protiv Novigrada.

S igračem manje dugo je igrala Gorica u gostima kod Kustošije i na kraju se morala zadovoljiti remijem 1:1. Zanimljivo, Goričani su ušli u zaostatak dok su snage na travnjaku bile poravnate, s igračem manje su poravnali, a u zadnjih 20 minuta nakon što je isključen i domaći igrač, nisu uspjeli do gola.

Kustošija je povela već u 13. minuti golom Kristijana Lovrića, a novi problemi za Goričane javili su se u završnici prvog poluvremena kada je Luka Smoljo zaradio izravni crveni karton. U drugom dijelu Goričani se vraćaju nakon 15 minuta igre, dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Victor Astafei, Niti deset minuta kasnije Petar Šimunić zarađuje drugi žuti karton i snage se poravnavaju, ali do kraja susreta gosti nisu uspjeli doći do preokreta.

Nakon dvije uzastopne pobjede za bijeg iz najugroženije zone, Lučko je upisalo poraz. On je stigao na neugodnom gostovanju kod Sesveta gdje su gosti cijelo poluvrijeme igrali s igračem manje i teško su mogli očekivati nešto više.

Domaćin je načeo mrežu Lučkog u 19. minuti kada je Ivan Mamut zabio za vodstvo i održavao je prednost. Kada je u 40. minuti Deni Simeunović zaradio drugi žuti karton, postalo je jasno da će gosti vrlo teško išta pozitivno izvući s ovog gostovanja. Točku na i u 87. minuti samo je stavio Dino Kluk.

Druga momčad Dinama povećala je prednost na vrhu ljestvice na pet bodova nakon što je ugostila i svladala Hrvatski dragovoljac s 1:0. Očekivana pobjeda Modrih, no i vrlo teško izborena, pogotkom tek u posljednjih 15 minuta susreta.

Mučili su se domaćini, a onda je momčadi Igora Pamića presudio Ivan Božić, napadač koji je ušao u igru u 56. minuti umjesto Darija Špikića.

Do pobjede je došla i druga momčad Hajduka i to na svom travnjaku protiv Solina. U lokalnom derbiju Hajdukovim igračima, jednako kao i Dinamovim, trebao je tek jedan pogodak, a on je stigao već u 12. minuti kada je Ivan Delić pogodio mrežu Jelića.

Pobjednika nije bilo u Šibeniku gdje je gostovao Novigrad i izvukao remi 1:1. Novigrad je s Kustošijom na podjeli posljednjeg mjesta i svaki bod mu je bitan u borbi za opstanak. Šibenčani su poveli u 35. minuti golom Okechukwua Aliyua, a bod gostima donio je Ante Živković golom u 59. minuti, četiri minute nakon ulaska u igru.