Levante
Levante 2:1 Eibar
Eibar

Sportnet • petak, 16.03.2018.

U 29. kolu španjolske La Lige, Levante je na svom terenu porazio Eibar te tako osvojio prijeko potrebna tri boda za ostanak u ligi...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je do prije samo dva kola Levante bio na opasnom 17. mjestu sa svega jednim bodom više od Las Palmasa, pobjedom protiv Getafea u prošlom i Eibara u ovom kolu, ostanak u ligi više nije tako nezamisliv. Eibar s druge strane ovim porazom se sve više udaljio od mjesta koje bi vodila u europska natjecanja.

U utakmicu je bolje krenula gostujuća momčad. Vidjelo se kako je Eibar kvalitetniji te kako će dominirati posjedom i kontrolirati igru u ovom dvoboju. Nije bilo prevelikih prilika za gol, ali su gosti pokazivali više inicijative. Najveću priliku u prvih dvadesetak minuta ipak je imao Levante.

U 21. minuti obrana Eibara jako je slabo reagirala, a Giampaolo Pazzini nije uspio s nekoliko metara matirati vratara Eibara. Ipak svega par minuta kasnije domaći dolaze do vodstva. Ponovno je dosta prostora dobio Jose Morales koji oštro ubacuje u šesnaesterac gdje Marti Roger fantastičnom reakcijom u padu nogom postiže pogodak.

Mogao je Eibar izjednačiti u 42. minuti, ali Ivan Alejo nije bio precizan. Najveći problem Eibara u prvom dijelu bio je taj što su previše samostalno gostujući igrači pokušavali riješiti situaciju. U nastavku utakmice Levante kao da je osjetio da Eibar puno prostora ostavlja iza posljednjih redova te je nekoliko puta domaća momčad pokušala to iskoristiti.

Nisu bili pretjerano uspješni, a u 63. minuti došla je kazna u vidu primljenog pogotka. Nakon izvedenog kornera, Jordan je prebacio glavom loptu na drugu stativu gdje je spreman čekao Charles i laganim udarcem postavio 1:1. Apsolutno zasluženi pogodak za Eibar.

Ipak, možda bi Eibar došao i do punog plijena da nije bilo katastrofalne greške svega minutu nakon postignutog gola. Obrambeni igrač Eibara prekratko je vratio vrataru Dmitroviću, uporan je bio Emmanuel Boateng koji zaobilazi vratara Eibara i ponovno donosi prednost Levanteu.

Do kraja susreta Levante je mogao i potvrditi pobjedu u 90. minuti, no Boateng je bio u nedozvoljenoj poziciji. U posljednjim trenucima utakmice, Pedro Leon imao je priliku donijeti barem bod svojoj ekipi, ali niti od toga nije bilo ništa te je Levante slavio s 2:1.