Mihaela Bradovski • subota, 17.03.2018.

Puno lakše od očekivanja Tottenham je eliminirao Swansea u četvrtfinalu FA kupa i izborio je mjesto u polufinalu. Potpuno indisponiran domaćin nije pošteno zaprijetio i nije zaslužio ništa više od ovakvog poraza...

I bez Harryja Kanea Tottenham je lakoćom slavio u Walesu, domaćin je na Libertyju odigrao vrlo loše i nije imao nikakav odgovor na odličan nastup Tottenhama. Konačnih 3:0 čak i ne dočarava u potpunosti koliko su gosti bili bolji, mogli su slaviti i dosta uvjerljivije, no na kraju se neće buniti niti protiv ovakve pobjede.

Swansea se okreće drugim brigama, opstanak u Premier ligi još uvijek nije osiguran i u ovom trenutku Spursima je to važnija briga od kupa, bez obzira na ovako dalek dolazak. Spursi su se od početka nametnuli na travnjaku, pokazali da su bolji i raspoloženiji protivnik te polako lomili otpor domaćina.

Rano su gosti stigli do vodstva i to je dosta djelovalo na domaće igrače. U 11. minuti obrana Swanseaja reagirala je loše, ostavila je puno prostora Christianu Eriksenu koji je došao do dobre pozicije i s ruba kaznenog prostora lijepo je pogodio sam kut.

U 37. minuti moglo je biti već i 2:0, ali Eriksen ovaj put nije imao sreće. Odlično je pucao, no Nordfeldt je vrhovima prstiju odbio njegov pokušaj u gredu.

Embed from Getty Images

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nije pomogao niti Nordfeldt. Slično kao i kod prvog gola, ovaj put Eric Lamela došao je do prostora na rubu kaznenog prostora i dobrim udarcem pogodio suprotni kut.

Jedina opasnost pred golom Spursa dogodila se na startu drugog dijela kada je Vorm obranio pokušaj iz daljine Olsson, a zatim i Abrahama na odbijancu.

I nakon toga Spursi su imali inicijativu koju su naplatili još jednim pogotkom. I on je pao udarcem izvan 16 metara, u 62. minuti Eriksen je nakon povratne lopte Lucasa Moure opalio i zabio za konačnih 3:0.

Rutinski odrađen posao Spursa protiv skromnog protivnika koji nije imao nikakve šanse u ovom dvoboju.