Zaboku pobjeda protiv Zagreba, Kaštela slavila kod Hermes Analitice

Petar Jenjić • subota, 17.03.2018.

Ribola Kaštela stigla su do treće pobjede ove sezone u sklopu 19. kola HT Premijer lige na gostovanju kod Hermes Analitice, dok se Zabok namučio protiv Zagreba, ali je ipak uspio slaviti...

Košarkaši Ribole Kaštela upisali su drugu uzastopnu pobjedu, treću u cijeloj sezoni. Večeras su slavili na gostovanju kod Hermes Analitice rezultatom 83:73 i tako zagrebačkoj momčadi nanijeli 12. poraz u sezoni.

Gostujuća momčad odigrala je puno bolje utakmicu i zasluženo stigla do pobjede. Nakon što je Hermes dobio prvu četvrtinu 21:18, sljedeće dvije potpuno su otišle na stranu Kaštela. Uoči zadnje četvrtine imala je 12 koševa prednosti (66:54), da bi serijom 9:1 otišla na najvećih 20 razlike (75:55) i tako riješila pitanje pobjednika.

Kaštela je do pobjede predvodio Aco Mandić s 27 poena, dok je Dino Šipić dodao 16 koševa i 14 skokova. Najbolji je kod domaćina bio Ivan Svoboda s 21 poenom, Bruno Perić ubacio je 16 koševa uz šest skokova i pet asistencija.

Zagreb je na gostovanju kod Zaboka izgubio devetu uzastopnu utakmicu. Domaćin je slavio sa 85:74 i tako stigao do devete pobjede sezone. Gostujuća momčad jako dobro se držala kroz veći dio susreta, iako nijednom nije bila u vodstvu. Zabok se početkom posljednje četvrtine vratio na dvoznamenkastu prednost (63:51) i do isteka vremena tek je jednom nakratko ispustio.

Domaću momčad do pobjede je predvodio Antonio Črnjević s 19 poena, pet skokova i pet ukradenih lopti, dok su po 15 koševa dodali Lovro Buljević (šest skokova) i Ivan Vučić (pet skokova). Ante Krapić s 18 koševa i sedam skokova bio je najbolji kod Zagreba, Jan Palokaj dodao je 14 poena.