Dario Dodić • nedjelja, 18.03.2018.

Ante Žižić na najbolji je mogući način iskoristio probleme s ozljedama u redovima Cleveland Cavaliersa, startao je sinoć protiv Bullsa i odigrao jako dobru partiju. Za razliku od njega Bojan Bogdanović nije se posebno istaknuo u porazu protiv Wizardsa. Napokon su do pobjede stigli Grizzliesi...

Važna se utakmica igrala sinoć u Washingtonu, gdje su Wizardsi dočekali Indiana Pacerse. Radilo se o dvoboju koji bi mogao odlučivati o četvrtoj poziciji na Istoku. Bolje su prošli Wizardsi, slavili su 109:102, izjednačili se skorom s Pacersima (40-30), ali i osigurali višu poziciju ukoliko na kraju regularne sezone budu izjednačeni jer imaju bolji međusobni skor.

Wizardse su do bitne pobjede predvodili Bradley Beal s 19 koševa i šest asistencija te Marcin Gortat, koji je večer okončao s 18 poena i osam skokova. Kelly Oubre Jr. predvodio je klupu sa 16 poena, Markieff Morris dodao je 15 ubačaja.

Pacersi sinoć nisu mogli računati na Mylesa Turnera i Domantasa Sabonisa, obojica su uganula lijevi gležanj, stoga ne čudi što nisu uspjeli dohvatiti petu gostujuću pobjedu zaredom.

Predvodio ih je Lance Stephenson s 25 poena, 18 je pridodao Victor Oladipo za što je potrošio 16 lopti. Nije protiv svoje bivše momčadi kao u prošlom susretu impresionirao Bojan Bogdanović, 28 je minuta proveo na parketu i za to vrijeme ubacio 11 koševa (1/4 za 2, 3/3 za 3), uz dva skoka, asistenciju, ali i četiri izgubljene lopte.

Odličan je zato bio Ante Žižić. Hrvatski centar iskoristio je probleme s ozljedama u redovima Cleveland Cavaliersa, završio u početnoj petorci i potpuno opravdao povjerenje trenera Luea.

Cavsi su slavili sa 114:109 u gostima kod Chicago Bullsa, prvi put su ih pomeli u četiri utakmice regularne sezone nakon 2005./2006., uz još jednu sjajnu večer LeBrona Jamesa.

15. put ove sezone LeBron je dohvatio triple-double i postao tek šesti igrač u povijesti lige koji je ubilježio 70 triple-double utakmica.

S 33 poena, 13 skokova i 12 asistencija vodio je Cavse do pobjede. Mogla je to biti lagodna pobjeda, no dvaput su se u život vraćali Bullsi, tek su u posljednjoj minuti potpisali kapitulaciju. 21 je poen dodao Jeff Green, na 19 se zaustavio Jordan Clarkson. Žižić je odigrao 20 minuta i za o vrijeme ubilježio 14 poena (7/9 za 2), šest skokova od čega četiri ofenzivna i jednu blokadu.

Najbolji je kod Bullsa bio Denzel Valentine s 34 poena, Bobby Portis dodao je 15 koševa i isto toliko skokova.

Iako su igrali bez Curryja, Duranta i Thompsona Golden State Warriorsi i dalje su bili prejaki za Phoenix Sunse. Slavili su prvaci u gostima kod Sunsa sa 124:109, bila je to 13. uzastopna pobjeda Warriorsa protiv Sunsa.

Još je jednom odličan bio Quinn Cook, s 28 je poena ostvario učinak karijere. 25 koševa, 11 skokova i osam asistencija dodao je raspoloženi Draymond Green, na 20 se zaustavio Nick Young.

Kod Sunsa valja istaknuti Josha Jacksona s 36 koševa u 36 minuta. Troy Daniels ubacio je 18 poena. Dragan Bender je na parketu proveo 35 minuta i za to vrijeme upisao šest poena (0/2 za 2, 2/4 za 3), šest skokova, dvije asistencije i blokadu.

Slast pobjede napokon su okusili Memphis Grizzliesi, nakon 19 uzastopnih poraza Grizzliesi su na svom parketu sa 101:94 svladali Denver Nuggetse.

Dillon Brooks vodio je Memphis do pobjede s 24 poena, 20 je dodao Tyreke Evans, na 16 se zaustavio Wayne Selden.

Najbolji je kod Nuggetsa, kojima je ovaj poraz odmogao u lovu na doigravanje, bio Nikola Jokić sa 17 koševa i 12 skokova. 16 je poena upisao Jamal Murray.

Treću uzastopnu pobjedu ubilježili su probuđeni San Antonio Spursi. Na svom su parketu sa 117:101 svladali Minnesota Timberwolvese na krilima iznimno raspoloženog LaMarcusa Aldridgea.

Aldridge je bio prvo ime susreta s 39 koševa i deset skokova, 14 je ubacio Rudy Gay, po 12 Mills, Green i Gasol.

Najbolji je kod Timberwolvesa bio Towns s 23 poena i devet skokova, na 21 se poenu zaustavio Wiggins.

Nevjerojatni Portland Trail Blazersi nastavili su svoj sjajan niz. Na domaćem su parketu sa 100:87 porazili Detroit Pistonse i stigli do svoje 12. uzastopne pobjede, trenutno su na skoru 43-26.

S 24 koša, sedam skokova i osam asistencija predvodio ih je Lillard, 16 je koševa u pobjedu ugradio McCollum, Nurkić je pridodao 13 poena i osam skokova.

Najbolji u redovima Pistonsa bio je Drummond s 18 koševa i 22 skoka, Blake Griffin dodao je 15 poena i sedam asistencija.