Dario Dodić • nedjelja, 25.03.2018.

Košarkaši Orlando Magica stigli su do pobjede protiv Phoenix Sunsa uz odličan i vrlo atraktivan doprinos Marija Hezonje, pobjede su upisali i Lakersi i Rocketsi...

Nakon tri uzastopna poraza košarkaški Orlando Magica stigli su do pobjede, na svom su parketu sa 105:99 svladali Phoenix Sunse kojima je ovo 11. uzastopni poraz i 26. u posljednjih 28 utakmica.

Bila je to prilično neizvjesna utakmica, imali su Sunsi vodstvo početkom posljednje dionice igre, bili na samo četiri koša zaostatka, ali Magic je bio bolji u završnici.

Dobro zaokruženu partiju pružili su domaći igrači, čak su dvojica plesala po rubu triple-double učinka. Bio bi to prvi u karijeri za Aarona Gordona, zaustavio se na 29 koševa, 11 skokova i osam asistencija. Nikola Vučević je ubacio 24 poena i dodao 11 skokova, odličan je bio i DJ Augustin s 15 poena, devet skokova i deset asistencija.

Odličnu je utakmicu odigrao i Mario Hezonja - kao i njegovi suigrači punio je sve statističke stupce, odigrao je odlično u obrani, ali i u napadu što je začinio s nekoliko atraktivnih poteza, posebno alley-oop zakucavanjem nakon što je u obrani ukrao loptu. Na parketu je proveo najviše vremena od svih igrača Magica, čak 39 minuta, i za to vrijeme ubacio 14 koševa (5/8 za 1, 3/5 za 2, 1/2 za 3) uz osam skokova, četiri asistencije, četiri ukradene lopte i dvije blokade.

Sunse je s 18 koševa predvodio Josh Jackson, 15 je dodao Len, po 14 su ubacili Payton i Ulis. Dragan Bender odigrao je 30 minuta i uz šut iz igre 1/7 ubacio tri poena, dodao je osam skokova i dvije asistencije.

Los Angeles Lakersi su u posljednjoj četvrtini slomili otpor Grizzliesa u Memphisu i sa 100:93 stigli do 32. pobjede u sezoni. Memphisu je ovo 23. poraz u zadnje 24. utakmice.

Ključnu rolu u pobjedi Lakersa imao je Kyle Kuzma sjajnim nastupom u posljednjoj četvrtini, u kojoj je postigao 15 od svojih 25 koševa. Dodao je i deset skokova i tri asistencije. 20 je koševa i 11 skokova dodao Julius Randle, na 18 se zaustavio Kentavious Caldwell-Pope.

Ivica Zubac odigrao je tek četiri minute i za to vrijeme ubilježio tek jedan skok.

Andrew Harrison je s 20 koševa i devet asistencija predvodio Grizzliese, 18 je ubacio Marc Gasol, a 17 koševa uz 16 skokova pridodao je Jamychal Green.

Houston Rocketsi nezaustavljivo grabe prema prvoj poziciji na Zapadu, sinoć su to potvrdili laganom pobjedom 114:91 protiv New Orleans Pelicansa.

Rocketsi su trenutno na skoru 59:14 čime su već sada ostvarili najbolji učinak u regularnoj sezoni, bolji i od onog iz šampionske sezone 1993./1994.

James Harden je bio prvo ime Rocketsa s 27 koševa, osam asistencija i šest skokova, čemu je dodao čak devet izgubljenih lopti. 19 je poena upisao Eric Gordon, sjajnu je partiju pružio Clint Capela, večer je okončao s 18 koševa, 16 skokova i čak šest blokada.p

Anthony Davis je, kao i obično, bio najbolji kod Pelicansa, ubacio je 25 koševa i pridodao osam skokova i četiri blokade.