Cibona potopljena u Draženovom domu, Zadar izjednačen s Cedevitom

Sportnet • četvrtak, 29.03.2018.

U 19. kolu HT Premijer lige, Cibona je teško poražena od Zadra na vlastitom terenu te se trenutno nalazi na trećem mjestu ljestvice...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je proteklih godina Zadar rijetko dolazio do pobjede u Draženovom domu (posljednji put 2010.), ove sezone Zadrani su već dva puta svladali Cibonu. Ovo je najteži poraz Cibone od Zadra od 2015. godine kada su na svom terenu Zadrani slavili s 26 razlike.

Već početkom prve četvrtine bilo je jasno kako će Cibona imati velikih problema. Filip Kraljević je nakon svega tri minute igre pogodio za vodstvo gostiju 1:9. Iako su se Vukovi uspjeli vratiti, vrlo brzo ponovno Zadar dolazi do velikog vodstva 9:15.

Simultankom Marka Tomasa i Luke Žorića Cibona je napravila preokret i u posljednjoj minuti prve četvrtine došla do vodstva 19:18. Tomas je na samom kraju prve dionice utakmice pogodio za vodstvo Cibone 21:18 s kojim je završila četvrtina.

U nastavku utakmice, Cibona ponovno pada u igri i u pet minuta postiže svega dva poena. To koriste gosti i dolaze još jednom do pristojnog vodstva 23:31. Cibona je prilično loše odigrala četvrtinu, postigla svega 13 koševa te ne čudi vodstvo Zadra 34:43 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu šut Cibone nije se nimalo popravio te nakon četiri minute nastavka Zadar vodi 39:54. Puno koševa postignuto je u trećoj četvrtini, čak 60, što dovoljno govori o kvaliteti obrane u tom periodu. Jasno, u takvim okolnostima, prednost svakako ima ekipa koja vodi pa je tako Zadar još povećao prednost. Na početku posljednje četvrtine gosti su vodili 60:77.

S obzirom na to kako su odigrali dvije četvrtine, iluzorno je bilo za očekivati da će Cibona nešto napraviti u posljednjih deset minuta. Prednost Zadra bila je prevelika i s vremenom je samo rasla. Cibona nikada nije uspjela spustiti razliku na dohvatljivu prednost te prave napetosti nije niti bilo. Na kraju je Zadar slavio s 80:98.

U momčadi Zadra najbolji pojedinac bio je Steven Arnaz Gray koji je postigao 27 koševa, dok je Kristijan Krajina dodao 17 uz pet skokova. Za Cibonu Marin Rozić je postigao 19 poena, dok je Luka Žorić upisao double-double učinak s 14 koševa i 14 skokova.