Füchse prosuo bodove u Stuttgartu, Löwen nastavlja dominaciju

Sportnet • četvrtak, 29.03.2018.

U 27. kolu njemačke Bundeslige, izuzev remija Füchse Berlina protiv Stuttgarta, iznenađenja nije bilo te su favoriti odnijeli bodove...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je do kraja ostalo osam kola, Rhein-Neckar Löwen sve je bliži osvajanju naslova. Današnjom pobjedom udaljio se od drugoplasiranog Fuchse Berlina na tri, a od Flensburga na četiri boda. Fuchse je prilično slabo odigrao u Stuttgartu te osvojio samo bod protiv daleko slabijeg protivnika.

Nevjerojatno loše odigrali su prvi dio gosti. Iako su poveli sa 2:5 i imali dominaciju u uvodnim minutama, Stuttgart preuzima kontrolu i preokretom dolazi do velikih 17:12 na poluvremenu. U drugom dijelu, Fuchse Berlin se ipak puno bolje držao te su došli do vodstva 20:21.

Ipak, unatoč kasnijem vodstvu 20:23 i vodstvu od jedan razlike u posljednjoj minuti, na kraju nisu izdržali. Par sekundi prije kraja susreta Stefan Salger postigao je gol za 24:24. Za domaću momčad Dominik Weiss postigao je sedam pogodaka, dok je Hans Lindberg upisao sedam golova za Fuchse. Hrvatska kolonija u Berlinu nije se istaknula. Stipe Mandalinić zabio je dva gola dok se Jakov Gojun i Drago Vuković nisu upisivali u strijelce.

Dobar posao odradio je Magdeburg na gostovanju kod Wetzlara. Prije današnjeg dana, ova utakmica definitivno bi bila okarakterizirana kao najteža za prognozu. I svakako gledatelji nisu bili razočarani. Gosti su vodili cijelu utakmicu te Wetzlar niti jednom nije došao do prednosti.

Iako je Magdeburg više puta podignuo razliku na nekoliko golova razlike, domaći nisu dozvolili da se gosti odvoje. Svega minutu i pol do kraja Wetzlar je došao na samo gol zaostatka, međutim Christian O'Sullivan je postigao pogodak na samom kraju i postavio konačnih 27:29.

Upravo je O'Sullivan bio najbolji strijelac gostiju sa sedam pogodaka, dok je hrvatski pivot Željko Musa za goste postigao dva gola. Kod Wetzlara je najbolji bio Maximilian Holst s 9 pogodaka.

Rhein-Neckar Löwen i Kiel su bez većih problema došli do novih bodova. Löwen je sve riješio već u prvom dijelu kada je protiv pretposljednjeg Huttenberga imao vodstvo 9:20. Domaći se nisu mogli nositi s odličnim i brzim gostima te su na kraju izgubili s velikih 23:36.

Kiel nije bio toliko dominantan ali pobjedu nije dovodio u pitanje. Kako se utakmica bližila kraju Kiel je bio sve bolji te je kontinuirano povećavao prednost. Vrlo brzo nestalo je neizvjesnosti te su domaći slavili s 29:23. Za Kiel su Marko Vujin i Steffen Weinhold postigli po pet pogodaka, dok se Domagoj Duvnjak jednom upisao u listu strijelaca. Kod gostiju, Stanislav Žukov bio je najbolji sa šest golova.

Konačno, Göppingen se nije dugo mučio s posljednjim Ludwigshafenom. Slično kao i u EHF kupu protiv Nexea, Göppingen je pokazao kako rutinski dolazi do bodova. Potpuno su kontrolirali susretom i prilično mirno u ranoj fazi priveli utakmicu kraju. Iako je razlika između ovih ekipa puno veća, domaćima je bila dovoljna pobjeda 32:28.

Marcel Schiller bio je odličan s 10 golova, a valja istaknuti i odličnu predstavu Krešimira Kozine koji je postigao pet golova. Kozina je možda dojam malo pokvario direktnim crvenim kartonom u 56. minuti susreta. Kod gostiju je najbolji bio David Schmidt s osam golova.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713