Barcelona
Barcelona 3:1 CD Leganes
CD Leganes

Dario Dodić • subota, 07.04.2018.

Nogometaši Barcelone sve su bliže naslovu prvaka Španjolske. Večeras su u sklopu 31. kola La Lige na krilima raspoloženog Lea Messija s 3:1 svladali Leganes i tako izjednačili rekordni niz neporaženosti Real Sociedada...

Nekoliko je puta ove sezone niz bez poraza Barcelone bio ugrožen, ali momčad Ernesta Valverdea uspjela je dogurati do čarobne brojke 38. Toliko uzastopnih utakmica Barca nije doživjela poraz, čime se poravnala s Real Sociedadom koji je u sezoni 1979./1980. prvi postavio taj rekord s 21 pobjedom i 17 remija. Večeras je na Camp Nouu pao Leganes, padne li u idućem kolu i opasna Valencia, Barcelona će postaviti novi rekord.

Nadao se Valverde kako će jedno dominantno poluvrijeme biti dovoljno za pobjedu protiv Leganesa i da će moći odmoriti ključne igrače uoči ogleda Lige prvaka s Romom, ali uporni gosti odličnom su ofenzivnom predstavom dobro uzdrmali Barcu. Genijalnost Lea Messija ipak je presudila, Barcelona je upisala 24. pobjedu ove sezone, još je četiri pobjede dijele od matematičkog osiguravanja titule prvaka.

Nije Barcelona impresionirala, ali je u prilično jednostranom prvom poluvremenu stigla do prednosti 2:0. Nije raspoložen bio Luis Suarez, koji je danas poprilično ispunio kvotu promašaja za ovu sezonu, ali zato je raspoložen bio Messi, koji je i uoči ovog susreta imao impresivnu statistiku - postigao je ove sezone u La Ligi više golova (26) od kompletnog Leganesa (25).

Taj je omjer večeras dodatno pogurnuo u svoju korist, u 27. je minuti novim sjajnim udarcem iz slobodnog udarca doveo Barcu u vodstvo i postigao 27. gol u sezoni. Argentinac je prvi igrač nakon Ronaldinha iz sezone 2006./2007. koji je u jednoj sezoni zabio šest golova iz slobodnjaka.

Messi je u šestoj uzastopnoj utakmici poentirao izvan šesnaesterca protivnika.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0. Coutinho je lijepo proigrao Argentinca, a ovaj rutinski podigao na 2:0.

Pokušali su domaći čuvati snagu i rezultat u nastavku, ali razgoropadio se Leganes. Pritiskali su gosti i napokon stigli do pogotka, u 68. minuti El Zhar pogađa za 2:1.

Visio je novi pogodak Leganesa u zraku, no gosti ga nisu dočekali, pitanje pobjednika svojim trećim golom, ovog puta na dodavanje Dembelea razrješava fenomenalni Messi.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u dresu Barcelone.