Villarreal
Villarreal 1:3 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Sportnet • ponedjeljak, 09.04.2018.

Athletic Bilbao prvi je puta nakon 14 godina slavio na gostovanju kod Villarreala. Poraz je domaćinima tim teži, jer su potencijalno vrlo važnu petu poziciju na ljestvici sedam kola prije kraja prvenstva morali prepustiti Betisu.

AUTOR: Stipe Dedić

Bilbao je nakon 14 godina uspio slaviti kod Villarreala. Gosti su bili bolji s 3:1, a junak utakmice bio je Inaki Williams koji je prvi puta u nekoj gostujućoj utakmici u španjolskom prvenstvu uspio zabiti i asistirati.

Već u trećoj minuti ambicije domaćina splasnule su nakon što je Inigo Cordoba zabio za vodstvo Baska. Oscar de Marcos gurnuo je Inakija Williamsa u priliku, napadač gostiju uspio je do lopte doći prije vratara Villarreala, no otišao je previše ukoso i nije iz te pozicije mogao uputiti udarac. Williams je stoga na drugoj strani potražio Cordobu kojem spretno zabija za 0:1.

Gosti su do odmora nastavili dominirati i stvorili su još nekoliko poluprilika. Zanimljiv statistički podatak iz prvih 45 minuta jest da je Villarreal, unatoč ravnomjerno raspodijeljenom posjedu lopte, uspio uputiti tek jedan udarac na gol uopće, odnosno niti jedan u okvir gola Kepe Arrizabalage.

Villarreal niti nakon odmora nije uspio povezati redove. U prvih pet minuta nastavka gosti su stvorili dvije dobre prilike. Jednom je zaprijetio Raúl Garcia, drugi puta glavom je zapucao de Marcos. U oba navrata vratar domaćina, Sergio Asenjo izašao je kao pobjednik.

Ni sjajni Asenjo ništa nije mogao kod drugog pogotka za goste u 51. minuti. Williams je petom u priliku izbacio Garciju, njegov udarac obranio je Asenjo, a na odbijenu loptu natrčao je Williams i zabio za 0:2. Napadač gostiju iz Bilbaa prvi puta u karijeri na jednoj je gostujućoj utakmici zabio i asistirao za pogodak.

Domaćin se vratio u igru u 67. minuti. Carlos Bacca izborio se za loptu pored jednog od obrambenih igrača Athletica i sjurio se prema Kepinom golu, potom odličnim udarcem vanjskim dijelom desne kopačke poslao loptu pored vratara gostiju i vratio nadu domaćim navijačima.

Ipak, na nesreću domaćih navijača, do kraja utakmice Bilbao je uspio potvrditi pobjedu pogotkom Ikera Muniaina u njegovom prvom nastupu nakon teške ozljede još u rujnu. Raúl Garcia uputio je snažan ubačaj na peterac, a Muniain je uspio do nje doći prije Asenja i zabiti pored vratara Villarreala za konačnih 1:3.

Do kraja utakmice Gonzalez Soberon Alvaro zaradio je drugi žuti karton i tako ostavio Villarreal bez izgleda za bilo kakvo iznenađenje i povratak u utakmicu. Žuta podmornica doživjela je četvrti poraz u šest posljednjih susreta i morala je prepustiti petu poziciju zahuktalom Betisu, dok je Bilbao stigao do 39. boda u sezoni i mirno brodi sredinom ljestvice.