Barcelona zamrznula Betis na 65 razlike, Mršićev Bilbao slavio

Sportnet • četvrtak, 12.04.2018.

U iznimno zanimljivom 27. kolu španjolske ACB lige imali smo prilike vidjeti nevjerojatnu pobjedu Barcelone, produžetke i rasplet susreta u posljednjim minutama Unicaje te nekoliko iznenađujućih rezultata...

PIŠE: Jan Šneler

Nevjerojatnu predstavu mogli smo vidjeti u Barceloni gdje je istoimeni domaćin u potpunosti nadigrao Real Betis i s ogromnom razlikom slavio. Napeto je bilo u dvoboju Obradoira i Unicaje gdje je gostujuća momčad tek u produžecima uspjela slaviti protiv odličnih domaćina.

Barcelona je na svom terenu u potpunosti potopila Real Betis. Sve je bilo riješeno već u prvoj četvrtini koju je domaća momčad dobila s 33:8. Ako uzmemo u obzir da je Real Betis vodio s 0:4, onda je porazno da su gosti postigli svega osam koševa u 10 minuta. Katastrofalna četvrtina usmjerila je tijek utakmice.

Do kraja susreta Barcelona je samo povećavala prednost i ona je na kraju iznosila nestvarnih 65 koševa razlike. Barcelona je slavila s velikih 121:56, a najefikasniji u redovima katalonske momčadi bio je Adam Hanga s 15 koševa. Ante Tomić je igrao manje od 12 minuta jer za više nije niti bilo potrebe, ali i u tom kratkom periodu upisao je solidan učinak od osam koševa i četiri skoka.

Odličnu utakmicu mogli smo gledati u Santiagu de Composteli gdje je domaći Obradoiro nakon produžetaka izgubio od Unicaje 91:97. Domaćini su odlično otvorili susret i bili puno bolja momčad u prvom dijelu. Konstantno su dizali razinu igre, vodili i s velikih 41:18 da bi se na odmor otišlo prednošću 45:28.

Niti u nastavku utakmice gosti nisu imali rješenja za napadački kvalitetnu domaću momčad. Iako su malo smanjili prednost, još uvijek je Obradoiro imao lijepih 10 koševa prednosti. U posljednjoj četvrtini, odnosno točnije u posljednjim trenucima utakmice domaći nestaju s terena.

Imaju vodstvo 84:77, no s dvije trice Unicaja se vraća i na kraju uspijeva izjednačiti na 85:85 i odvesti utakmicu u produžetke. U produžecima puno bolje reagira Unicaja i konačno dolazi do vodstva te s 91:97 dolazi do pobjede. Matt Thomas je postigao 20 koševa za Obradoiro, dok je Nemanja Nedović za gostujuću momčad dodao 19 poena.

Bilbao kojeg vodi Veljko Mršić, na svom je terenu iznenađujuće slavio protiv Gran Canarije. Prvu četvrtinu domaća momčad je odlično odradila. Imao je Bilbao dvoznamenkastu prednost, solidno išla kroz utakmicu no onda je u potpunosti stala u drugoj četvrtini.

Gran Canaria je proigrala te se na odmor otišlo s prednošću gostiju od devet pogodaka razlike. Održavali su gosti prednost i u nastavku susreta, no Bilbao je ipak uspio doći u egal. Kako je cijela utakmica bila obilježena brojnim preokretima, tako je i u posljednjoj četvrtini Gran Canaria potpuno nestala.

Bilbao je vratio vodstvo, suvereno odradio 10 posljednjih minuta i na kraju prilično uvjerljivo slavio sa 92:78. Domaću momčad predvodio je izvrsni Lucio Redivo koji je postigao 31 poen, dok je kod gostiju Ondrej Balvin upisao 12 koševa.

Slično kao i Barcelona, Estudiantes je prilično lagano slavio protiv Zaragoze. Iako krajnji rezultat ne pokazuje takvu dominaciju, domaći nisu ispuštali vodstvo od početak susreta. Na trenutke su vodili i s više od 20 koševa razlike te je pobjeda bila odavno riješena.

Na samom kraju pritisak domaćih je posustao te je Zaragoza uspjela smanjiti prednost tako da je Estudiantes slavio s 84:74. U domaćoj momčadi najbolji su bili Sylven Landesberg i Niklas Caner-Medley s 15 koševa, dok je Goran Suton dodao 13 koševa. U gostujućoj momčadi najefikasniji su bili Janis Blums i Tomas Bellas s 12 koševa. Lovro Mazalin je za goste odigrao nešto manje od osam minuta i postigao dva koša.

San Pablo Burgos i Gipuzkoa iznenađujuće su slavili protiv MoraBanc Andorre, odnosno Tenerifa. San Pablo Burgos je gotovo cijeli susret gubio od MoraBanc Andorre da bi u posljednjim minutama potpuno preokrenuli rezultat i upisali važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi. Odličan je bio Corey Fisher koji je postigao 19 koševa. Fisher je inače poznat navijačima Cibone po kratkoj avanturi iz 2015. godine.

Gipuzkoa je u gostima kod Tenerifa slavila rezultatom 88:92. Slično kao i San Pablo, Gipuzkoa je gubila cijeli susret pa čak i 80:70 u posljednjoj četvrtini no fantastičnom igrom u nastavku došli su do pobjede protiv favoriziranijeg domaćina. Daniel Perez je bio najbolji u gostujućoj momčadi s 19 koševa, dok je za Tenerife Josh Akognon postigao 22 poena.