Dario Dodić • subota, 14.04.2018.

Dan nakon što je stigla i službena potvrda kako će od iduće sezone voditi moćni Bayern, Niko Kovač je s Eintrachtom doživio težak poraz u važnoj utakmici kod Bayera u Leverkusenu. Kramarićev Hoffenheim nije imao milosti za HSV koji se bori za opstanak, slavili su domaći bez ikakvih poteškoća...

Ljuti su u Frankfurtu bili na Bayern jer su im oteli trenera bez da su ih kontaktirali. Nisu bili niti posebno zadovoljni što je objava kako će Niko Kovač naslijediti legendarnog Juppa Heynckesa na klupi bavarskog giganta iduće sezone stigla prije kraja ove sezone. Spekuliralo se kako će sve to primiti igrači i kako će se vijest odraziti na preostale utakmice u sezoni.

Dodamo li tomu Eintrachtove probleme s ozljedama kao i težak raspored, ne čudi što je Kovačeva momčad doživjela težak poraz u gostima kod vrlo neugodnog Bayera.

U prvih 45 minuta nije se dala naslutiti katastrofa koja Eintracht čeka u nastavku. Gosti iz Frankfurta su u najmanju ruku bili ravnopravni, u dobrom dijelu prvog poluvremena bili su i bolja momčad. Ipak, do vodstva su stigli domaći igrači, u 20. minuti Brandt sjajno poentira nakon ubačaja Havertza.

Domaći su se navijači vrlo kratko veselili jer je već tri minute kasnije Eintracht uzvratio. Sjajnu su kontru povukli gosti, Wolf gura loptu za Fabiana koji smireno pogađa za 1:1, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavak značajno bolje ulaze Apotekari, što se u završnici osjetilo i na konačnom rezultatu. Odolijevao je Eintracht napadima Bayera 25 minuta, odlično je branio Hradecky, dovodio do ludila Kevina Vollanda, ali na kraju je napadač Bayera izašao kao pobjednik.

U razmaku od 71. do 88. minuti sjajni Volland dolazi do svog prvog hat-tricka u Bundesligi, Bayer na kraju upisuje uvjerljivu pobjedu 4:1, pobjedu kojom je učvrstio četvrto mjesto na bundesligaškoj ljestvici, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

Tin Jedvaj je kod Apotekara ušao u igru tek u 83. minuti, dok Ante Rebića nije bilo u dresu Eintrachta zbog ozljede.

Nakon velike pobjede protiv Schalkea u prošlom kolu HSV je doživio poraz na gostovanju kod Hoffenheima i vjerojatno rezervirao kartu za ispadanje iz lige. HSV je pretposljednji s 22 boda, ima pet bodova manje od Mainza koji ima i utakmicu manje i zauzima poziciju koja vodi u razigravanje za opstanak u ligi. Četiri kola su do kraja, teško je očekivati da će se HSV spasiti, vrlo je izgledno da će semafor koji broji koliko dugo je momčad iz Hamburga u Bundesligi uskoro prestati brojati.

Hoffenheim je do pobjede 2:0 stigao rutinski, potpuno su Nagelsmannovi igrači dominirali od samog početka i pitanje pobjednika riješili vrlo brzo.

U 18. minuti snalažljivi Serge Gnabry zabija iz teške situacije, da bi manje od deset minuta kasnije Szalai povisio na 2:0, iako praktički sve zasluge za gol pripadaju Schulzu, koji je sjajno prošao po lijevoj strani i poslužio Szalaija.

Bilo je još prilika za golove, no mreže se više nisu tresle. Od aktivnih nizova neporaženosti Hoffenheim ima najduži u ligi, ne zna za poraz već sedam utakmica. Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za domaćina.