Barcelona
Barcelona 2:1 Valencia
Valencia

Sportnet • subota, 14.04.2018.

U 32. kolu španjolske La Lige, Barcelona je na svom terenu slavila protiv Valencije te tako postavila novi rekord s 39 uzastopnih utakmica u prvenstvu bez poraza...

PIŠE: Jan Šneler

Poraz protiv Rome i ispadanje u četvrtfinalu Lige prvaka teško su pali Barceloni, no u susretu španjolskog prvenstva katalonski klub upisao je pobjedu i sve je bliži naslovu prvaka. S druge strane, porazom si Valencia nije napravila katastrofalnu štetu jer će gotovo sigurno sezonu završiti među prve četiri momčadi i tako nastupiti u Ligi prvaka.

Utakmica je bila vrlo dinamična te su obje momčadi igrale napadački. Već u prvih 15 minuta imali smo prilike vidjeti nekoliko odličnih prilika kao i pogodak kojim je Barcelona došla u vodstvo. Vrlo rano je Valencia mogla povesti no udarac Goncala Guedesa, odlično brani vratar Barcelone Marc-Andre Ter Stegen.

Svoju šansu imao je i u 14. minuti Jordi Alba, no ovoga puta vratar Valencije Neto uspijeva obraniti svoju mrežu. Ipak minutu kasnije Neto je svladan. Philippe Coutinho je ubacio u šesnaesterac, pronašao Luisa Suareza koji se ušuljao pored nekoliko Valencijinih braniča i isprve poslao loptu u prvi kut gola.

Primljeni pogodak nije obeshrabrio goste koji su i dalje prijetili i bili izuzetno opasni. U 24. minuti Rodrigo je pucao, no ponovno Ter Stegen pokazuje zašto je jedan od najboljih vratara u ovom trenutku i odličnom reakcijom skreće loptu u korner. Nakon odličnih 25 minuta, utakmica se malo primirila iako je Coutinho imao veliku šansu pred kraj prvog dijela, no loše je tukao i udarac je završio daleko od gola.

Embed from Getty Images

U nastavku utakmice, Barcelona je odlučila više kontrolirati utakmicu i zatvoriti sve prilaze vratima. U 52. minuti Coutinho je izveo korner, a najviši u skoku, Samuel Umtiti glavom pogađa za 2:0 vodstvo Barcelone. Sjajan je bio Coutinho koji je dva puta asistirao u utakmici, no do pogodaka nije mogao. Ponovno je u 59. imao šansu no još jednom nedostajalo je preciznosti.

Kako se utakmica bližila kraju tako je sve bolje igrala Barcelona i sve su bliže bili domaći trećem pogotku. Ipak niti Lionel Messi ni Andres Iniesta nisu uspjeli zabiti gol. Posebno blizu bio je Messi čiji je udarac odsjeo tik uz vratnicu. Kada već nije uspjela Barcelona, uspjela je Valencia.

U 87. minuti Jose Gaya je ubacio loptu u šesnaesterac a prilično neoprezno i zakašnjelo srušio ga je Ousmane Dembele. Iako je Gaya već poslao loptu u peterac, čini se kako odluka suca da svira kazneni udarac nije neispravna. Iz jedanaesterca precizan je bio Daniel Parejo.

Do kraja susreta trebamo izdvojiti i stopostotnu šansu Barcelone. Messi je jurnuo u kontru, vidio samog Dennisa Suareza kojemu je proslijedio loptu no ovaj je prilično loše pucao i propustio matirati Valenciju.

U momčadi Barcelone nije bilo Ivana Rakitića koji je na utakmici protiv Rome slomio prst na lijevoj ruci te je prošli tjedan operiran.