Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 14.04.2018, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
0:2(0:0) Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 72', 89'
Dinamo

Sportnet • subota, 14.04.2018.

Fantastičnom predstavom Soudanija, Dinamo je stigao do pobjede protiv Cibalije te tako ponovno povećao prednost na 11 bodova ispred Hajduka...

Frane Vitaić
60'
15
Josip Filipović
75'
8
Duje Mrdeša
86'
Davor Rupnik
3
(do 90'+2')
15
(do 84')
22
90'+2'
Nikola Jurčević

PIŠE: Jan Šneler

Puno bolje je izgledala Cibalia nego što to rezultat pokazuje, no iskustvo i individualna kvaliteta Dinama donijeli su Modrima jubilarnu 20. pobjedu ove sezone.

Prvi su do pogotka mogli doći Vinkovčani i to već nakon nekoliko minuta igre. Sam je prema vrataru Dinama Dominiku Livakoviću išao Ivan Galić, no njegov udarac pogodio je stativu. Svjesni svoje situacije i posljednjeg mjesta na tablici, Vinkovčani su krenuli otvoreno i napadački u susret.

Možda je to s jedne strane i iznenadilo Dinamo jer zagrebačka momčad, izuzev jedne prilike Soudanija u 14. minuti, nije previše pružila. Kako se bližio kraj prvog dijela, tako je i Cibalia sve više počela igrati na kontre i polukontre, a Dinamo je preuzimao kontrolu. Ipak više od te kontrole Dinamo nije pokazao i na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

U nastavku susreta loša vijest zatekla je Dinamo i zasigurno zabrinula Nikolu Jurčevića. Napadač Modrih, Mario Gavranović ostao je ležati na travnjaku te je bilo jasno kako neće moći nastaviti susret. Umjesto njega u igru je ušao Jan Lecjaks.

Cibalia definitivno nije imala sreće jer su u 66. minuti ponovno domaći igrači pogodili okvir gola. Marko Karamarko je ubacio, a lopta je opasno letjela i pogodila gredu. Cibalia je solidno izgledala u drugom dijelu, no u 72. minuti ipak odličnom individualnom reakcijom Dinamo dolazi do vodstva.

Lecjaks je ubacio iz auta, loptu je glavom dirao i prebacio do Soudanija Dino Perić, a Alžirac odličnim volejem u zraku pogađa suprotni kut vratara Zvonimira Šubarića. Dinamo je samo pet minuta kasnije mogao i povećati vodstvo, no Ante Ćorić je iz idealne pozicije pucao jako loše.

U 86. minuti veliku priliku za izjednačenje imali su domaći, no udarac glavom Frana Vitaića završio je malo pored gola. Iako Cibalia i nije zaslužila tako lagano izgubiti, Soudani je odličnom reakcijom donio drugi gol Modrima.

U 88. minuti sve je sam napravio, unatoč dvojici čuvara koji su loše reagirali i praktički pustili Alžirca. Veliki rutiner, lagano je prošao i bez problema poslao loptu u mrežu te postavio konačnih 2:0.