Zadar uvjerljiv u derbiju protiv GKK Šibenika

Sportnet • subota, 14.04.2018.

U 21. kolu HT Premijer lige, Zadar je bez većih problema svladao GKK Šibenik te zadržao prvu poziciju na tablici...

PIŠE: Jan Šneler

Odličnu seriju nastavio je Zadar koji i dalje s Cedevitom drži prvu poziciju i poboljšava ionako pristojnu koš razliku. Nikakav izazov Zadranima nije bio niti trećeplasirani GKK Šibenik koji je opasan bio možda četvrtinu i pol.

Zadrani su vrlo sigurno ušli u susret, odmah nametnuvši se kao favoriti koji neće dopustiti protivnicima da dođu u priliku iznenaditi ih. Već nakon prvih 10 minuta, gosti su vodili s 15:20, da bi u drugoj četvrtini tu prednost još više povećali i osigurali mirni nastavak susreta.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Zadra 32:44 što je bilo dovoljno da potpuno mirno gosti mogu čekati nastavak susreta u kojemu bi trebali bez većih problema slaviti. Ipak, to opuštanje je bilo malo i preveliko pa je Šibenik u trećoj četvrtini uspio smanjiti prednost Zadra. Košem Luke Pandurića je došao na samo četiri koša zaostatka.

Ipak, serijom 0:7, Zadar ponovno odlazi na dvoznamenkastu prednost i konačno se vodstvom 57:66 ulazi u posljednjih deset minuta utakmice. U četvrtoj dionici susreta ponovno je Šibenik preko Pavla Paića došao na samo pet poena zaostatka, no tu su domaći stali.

Zadrani opet rade seriju i prilično sigurno i dominantno odlučuju završiti susret. Dobrom igrom Zadar si je osigurao mirnu završnicu te na kraju pobjedu 72:92. Odličan je u dresu Zadra bio Ive Ivanov koji je postigao 31 poen i dodao pritom šest skokova. Valja istaknuti i all-round učinak Luke Božića koji je utakmicu završio s 10 koševa, šest skokova i osam asistencija.

Kod Šibenika najbolji je bio Paić s 20 koševa, dok je Krešimir Radovčić dodao 15 poena.