Vozab i Nimes iznenadili Montpellier i ušli u finale Kupa

Mihaela Bradovski • subota, 14.04.2018.

Prvi finalist Kupa Francuske za rukometaše je Nimes koji je svladao u polufinalu Montpellier. Nimes je odigrao odličnu utakmicu, zaustavio nalet Montpelliera u završnici i zasluženo slavio...

U finalu Kupa Francuske imat ćemo na parketu hrvatski dvoboj. Tomi Vozab s Nimesom je izborio borbu za trofej, a na drugoj strani stajat će mu Luka Stepančić s PSG-om ili Sandro Obranović sa Chamberyjem.

Nimes je u polufinalu iznenadio Montpellier i potvrdio sjajnu sezonu ulaskom u finale gdje ga sigurno očekuje jako težak posao, možda i teži nego u polufinalu.

Montpellier je u polufinalni dvoboj ušao kao favorit i na polovici prvog poluvremena imao je prednost 7:4. Međutim nije dugo trebalo čekati na odgovor i vrlo brzo Nimes je uhvatio priključak poravnanjem na 9:9.

Predvođeni raspoloženim Melvynom Richardsonom gosti su se još jednom odvojili na tri razlike, no do poluvremena Nimes se opet vratio i golom Vozaba sa sedam metara otišao na odmor sa 16:16.

U nastavku susreta drugačija slika, Nimes je potpuno preuzeo kontrolu nad susretom i već u 43. minuti otišao je na 24:19. Do kraja susreta gosti su pokušavali smanjiti zaostatak i uhvatiti priključak, uspjeli su pola minute prije kraja preko Richardsona smanjiti na 31:30, ali odmah je uzvratio Rebichon koji postavlja konačnih 32:30.

Vozab je susret završio s četiri pogotka, sva četiri sa sedam metara uz stopostotnu realizaciju, šest golova zabio je Mohamed Hisham Sanad, a po pet su dodali Julien Rebichon i O'Brian Nyateu.

Kod Montpelliera Melvyn Richardson postigao je osam golova, a Valentin Porte sedam. PSG i Chambery u nedjelju će odraditi svoj polufinalni dvoboj.