Lagane pobjede Real Madrida i Valencije, Hrvati bez nastupa

Petar Jenjić • subota, 14.04.2018.

Odigrane su prve dvije utakmice 28. kola španjolske ACB lige u kojima su do novih pobjeda stigli madridski Real i Valencia. Kraljevski klub slavio je u gostima kod Fuenlabrade, kao i Valencia koja je bila bolja od Zaragoze. Bez nastupa u današnjim utakmicama ostali su Marko Popović i Lovro Mazalin...

Do 18. pobjede sezone stigli su košarkaši Valencije koji nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod Zaragoze. Trenutno četvrtoplasirana momčad prvenstva slavila je rezultatom 97:74. Gostujuća momčad vodila je gotovo svih 40 minuta, a na poluvremenu je imala 13 poena viška (43:30). U završnici treće četvrtine Zaragoza se uspijeva približiti na samo pet koševa zaostatka (66:61), no Valencia uzvraća serijom 14:2 i mirno privodi utakmicu prema kraju.

Bojan Dubljević s 18 poena i devet skokova bio je najbolji kod Valencije, Aaron Doornekamp i Erick Green dodali su po 14 koševa. Najučinkovitiji kod domaćina bio je Gary Neal s 20 poena, Lovro Mazalin odgledao je cijelu utakmicu s klupe.

Fuenlabrada nastavlja nizati poraze, danas je stigao peti uzastopni, a 13. ukupno u sezoni. Protiv madridskog Reala nije imala previše šanse, Kraljevski klub slavio je rezultatom 90:75 i stigao do nove gostujuće pobjede čime i dalje čvrsto drži prvo mjesto na ljestvici. Ključnim se pokazala treća četvrtina koju je Real dobio sa 30:13 i uoči posljednjih deset minuta imao 22 poena viška (70:48).

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Luka Dončić sa 17 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Anthony Randolph dodao 16 koševa i šest skokova. Christian Eyenga sa 17 koševa i pet skokova bio je najbolji kod Fuenlabrade, Marko Popović nije nastupio.