Uljarević vukao Cibonu, Cedevita ipak slavila

Sportnet • nedjelja, 15.04.2018.

Utakmica 23. kola HT Premijer lige donijela je zagrebački derbi između Cibone i Cedevite u kojem je po četvrti put ove sezone bolja bila potonja momčad...

PIŠE: Jan Šneler

Potpuno očekivano Cedevita je slavila na gostovanju u Domu Dražena Petrovića protiv Cibone. Rezultat je na trenutke bio neizvjestan, ne toliko zbog Cibonine dobre igre, već zbog na trenutke nezainteresirane Cedevite. Ipak, Cibona predvođena sjajnim Karlom Uljarevićem uspjela je gotovo cijeli susret biti blizu.

Dobro je otvorila Cibona prvu četvrtinu, igrala vrlo pokretljivo u napadu te košom i bacanjem Uljarevića povela s 20:15. Nešto malo kasnije i Luka Žorić je pogotkom potvrdio Ciboninu prednost od pet razlike, 22:17. Ipak, dvije minute do kraja četvrtine, Cibona je prestala igrati.

Cedevita je preuzela vodstvo, domaći košarkaši su gubili lopte i potpuno neracionalno birali šuteve te je prva dionica utakmica završila vodstvom Cedevite 22:25. U nastavku utakmice opet uvodni dio pripada Ciboni koja tricom Uljarevića nakon dvije minute igre dolazi u vodstvo 29:28. Još jednom padaju domaći i Cedevita serijom 0:7 dolazi do vodstva 29:35.

Ipak, Cibona se uspješno uspjela vratiti te tricom Marina Rozića ponovno povela dvije minute do poluvremena 41:40. Slično kao i u prvoj četvrtini, opet Cibona ne igra posljednje dvije minute te Cedevita preko Demetrisa Nicholsa i Andrije Stipanovića na odmor odlazi s 41:45.

Treća četvrtina bila je najslabija na utakmici. Puno su griješile obje ekipe. Bilo je tu nerezonskih šuteva, promašenih otvorenih trica, promašenih polaganja. Jednostavnim rječnikom, 10 minuta izrazito loše košarke što naravno uvijek na ruku ide momčadi koja vodi. Upravo zato u posljednjih 10 minuta ušlo se s vodstvom Cedevite 51:58.

Cibona je na kraju potpuno pala. Još je jedino Uljarević nešto pokušavao, no jasno je kako on sam nije mogao preokrenuti rezultat i donijeti Ciboni nešto više od pristojnog poraza. Cedevita je kontrolira rezultat, imala nekoliko puta i dvoznamenkastu prednost te pobjeda nije niti jednog trenutka došla u pitanje. Na kraju je Cibona pogođenim bacanjem Žorića uspjela postaviti konačnih 71:79.

U redovima pobjednika najbolji je bio Stipanović s 20 koševa i osam skokova, dok je William Cherry dodao 14 poena, pet skokova i šest asistencija. Kod Cibone, najbolji pojedinac bio je Uljarević s 22 poena, šest skokova i šest asistencija, dok je Žorić dodao 20 poena i 10 skokova.

Ono što je već zabrinjavajuće u Ciboni je pitanje rotacije igrača. U današnjem susretu, Rozić i Ivan Novačić odigrali su svih 40 minuta susreta, dok su Uljarević i Žorić odigrali po 37 minuta. Peti iz petorke, Branislav Ratkovica odigrao je 33 minute. Razlog tome su i ozljede i izostanci niza igrača poput Bošnjaka, Tomasa, Bilinovca i Geramipoora.