Cibona uz dosta problema slavila protiv Zagreba, Alkar nakon velike drame bolji od Šibenika

Petar Jenjić • utorak, 17.04.2018.

Odigrane su dvije utakmice 24. kola domaćeg prvenstva. Cibona u gradskom dvoboju sa Zagrebom nije impresionirala, ali je ipak uspjela doći do pobjede, Vukovi su slavili sa 98:81. Alkar je pred svojim navijačima stigao do druge uzastopne pobjede, a danas je nakon vrlo neizvjesne završnice slavio protiv Šibenika 77:76...

Nakon teško izborene pobjede protiv Alkara Cibona se namučila u još jednoj utakmici protiv momčadi iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice. U gradskom susretu protiv Zagreba u Trnskom Vukovi su slavili rezultatom 98:91 i tako upisali 16. pobjedu sezone. Zagreb je s druge strane trenutno na omjeru 4-18.

Domaćin je jako dobro odigrao prvo poluvrijeme, nerijetko vodio i dvoznamenkastom razlikom, no Cibona se budi tek u nastavku susreta i dolazi do preokreta.

Još od samog početka domaćin je vodio, a nakon trice Ante Krapića u četvrtoj minuti prvi puta stigao do dvoznamenkaste razlike (16:4). Iako je imala i 15 koševa zaostatka tijekom prvih deset minuta, Cibona radi seriju 15:2 i dolazi na pet koševa zaostatka (24:19). Zagreb je jako dobro prvo poluvrijeme zaključio sa sedam poena viška (59:52).

Do prve prednosti na susretu uopće Cibona je stigla tek u 25. minuti poenima Marina Rozića (66:65). Do kraja susreta gostujuća momčad još je samo jednom ispustila vodstvo, iako je Zagreb konstantno bio vrlo blizu. Najvećih deset koševa prednosti imala je u samoj završnici susreta (95:85).

Goste je do pobjede predvodio Ivan Novačić s 31 poenom (trica 7/11), dok je Luka Žorić dodao 27 koševa, 15 skokova i pet asistencija. Najučinkovitiji u redovima Zagreba bio je Ante Krapić s 30 poena i devet skokova, Luka Tomas dodao je 16 koševa i pet dodavanja.

Nakon velike drame i pobjede u produžetku protiv Hermesa košarkaši Alkara priredili su još jednu neizvjesnu završnicu svojim navijačima. U Sinju je gostovao četvrtoplasirani Šibenik, a momčad koju vodi Srđan Helbich stigla je do minimalne pobjede rezultatom 77:76.

Nijedna momčad nije imala veću prednost od osam razlike i bilo je jasno kako će o pobjedniku odlučivati jedna lopta. Dvije minute prije kraja gosti su imali dva koša viška (74:72), no domaćin uzvraća s pet uzastopnih poena s linije slobodnih bacanja. Toni Nakić smanjio je na 77:76, gosti su imali i posljednji napad za pobjedu, no nisu ga uspjeli iskoristiti.

Alkara je do sedme prvenstvene pobjede predvodio Dajuan Graf s 19 poena, sedam skokova i sedam asistencija, dok je Martin Bilandžić dodao 17 koševa i šest skokova. Najbolji je u gostujućim redovima bio Tomislav Gabrić s 31 poenom i 13 skokova, Luka Pandurić ubacio je 13 koševa.