Celta Vigo
Celta Vigo 2:2 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • srijeda, 18.04.2018.

Četvrti put zaredom Barcelona napušta Vigo bez pobjede. Ovaj put remizirala je sa Celtom koja je do pogotka vrijednog boda stigla na neregularan način, Iago Aspas postigao ga je uz pomoć ruke...

Gostovanje u Vigu Barceloni jednostavno ne odgovara i potvrdilo se to još jednom. Četvrti put zaredom Barcelona napušta Vigo bez pobjede, ali može se reći kako napreduje, nakon dva poraza, upisala je dva remija.

Osim remijem nastavila je niz utakmica bez poraza koji je sada povećan na njih 40, a postavila je novi rekord s prve 33 utakmice u prvenstvu bez poraza.

Domaćin je u susret ušao s prilično napadački orjentiranom postavom, nije kalkulirao i htio je nastaviti pozitivan domaći niz protiv Barcelone. Uostalom, pobjeda mu je bila vrlo važna u borbi za europske pozicije, ovaj remi tu mu ne znači previše jer je Villarreal sada pobjegao na sedam bodova prednosti.

Susret je počeo vatreno, nizale su se prilike na obje strane, a Ter Stegen i Alvarez u početnim minutama bilježili su velike obrane.

Barcelona je na polovici prvog dijela došla vrlo blizu pogotka kada je nakon ubačaja iz kuta glavom pucao Paulinho, međutim lopta je pogodila vratnicu. Bila je to 32. vratnica Barcelone ove sezone čime je na jednu do rekorda Liverpoola.

Kada nije zabio Paulinho, zabio je Ousmane Dembele. Sjajan potez francuskog reprezentativca kojeg je u kontri pronašao Paco Alcacer, a ovaj iz prve iz voleja s ruba 16 metara pogađa kut domaćeg gola.

Embed from Getty Images

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1 zahvaljujući pogotku Jonnyja Castra koji je iz blizine pogodio praznu mrežu nakon odličnog proigravanja Maxija Gomeza.

I u drugom poluvremenu igralo se otvoreno te su se nizale prilike na obje strane. Novi pogodak stigao je sredinom drugog dijela kada je Semedo dobro proigrao Paulinha, a on ne griješi i skreće loptu u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije gosti ostaju s igračem manje na terenu. Iago Aspas sjurio se prema gostujućem golu, Sergi Roberto pokušao ga je zaustaviti, ali napravio je to očitim prekršajem i zaradio je izravni crveni karton.

Celta je nakon toga krenula po poravnanje i do njega došla u 81. minuti. Mor je ubacio, Ter Stegen odbija taj ubačaj i pogađa Aspasa od čije noge se lopta odbija u ruku i ulazi u mrežu.

Promjena više nije bilo, ostalo je 2:2 čime su u konačnici zadovoljniji gosti jer ih taj bod približava naslovu prvaka Španjolske. Ivan Rakitić nije bio u konkurenciji za nastup, još uvijek se oporavlja od operacije prsta.