Sesvete u golijadi do pobjede, minimalno slavlje Hrvatskog dragovoljca

Petar Jenjić • petak, 20.04.2018.

Odigrane su prve dvije utakmice 28. kola Druge HNL u kojima su do pobjeda stigle domaće momčadi. Hrvatski dragovoljac minimalno je slavio protiv Solina, dok su Sesvete s 3:2 bile bolje od nogometaša Šibenika...

Nogometaši Šibenika nastavljaju s igrama "toplo-hladno", a nakon pobjede protiv Solina u prošlom kolu danas su poraženi na gostovanju kod Sesveta. Domaćin je u golijadi slavio s 3:2 i tako upisao 13. pobjedu sezone, a treću u posljednje četiri utakmice.

Sesvete su već do 26. minute imale dva pogotka prednosti. Prvo je mrežu Šibenčana zatresao Martin Maloča, dok je prednost domaćina sjajnim golom povećao Marko Tolić. Pet minuta po ulasku u drugo poluvrijeme gosti su smanjili zaostatak pogotkom Stipana Banića, no nadu gostima u pozitivan ishod srušio je Krešimir Jelić u 62. minuti. Do kraja susreta Šibenik je ublažio poraz, strijelac je bio Josip Maleš.

Minimalnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je Hrvatski dragovoljac koji je minimalno slavio protiv Solina na domaćem terenu i tako došao na samo bod zaostatka iza današnjeg protivnika. Jedini pogodak na susretu stigao je iz jedanaesterca u 25., a strijelac je bio Valentino Majstorović.