Kustošija do važnih bodova u borbi za opstanak, a Varaždin u borbi za najviši rang

Mihaela Bradovski • subota, 21.04.2018.

Odigrana su još tri susreta 28. kola Druge HNL, a do važnih pobjeda stigli su Varaždin i Kustošija. Lider Dinamo II odigrao je neriješeno kod fenjeraša Novigrada...

Druga momčad Dinama još malo je povećala prednost nad prvim pratiteljima i ona sada iznosi šest bodova nad Goricom i devet nad Varaždinom. Goričani imaju utakmicu manje i ako svladaju u Splitu drugu momčad Hajduka, napravit će veliki korak prema ulasku u HT Prvu ligu.

Dinamo je gostovao kod posljednjeplasiranog Novigrada i remizirao 1:1 u susretu u kojem je poveo 15 minuta prije kraja, ali nije izdržao i primio je pogodak u 89. minuti. Modre je u vodstvo doveo Ivan Božić u 75. minuti, a bod Novigradu donio je Ivan Bubalo, igrač koji je u drugom poluvremenu dobio priliku.

Varaždin je učvrstio treću poziciju, koja trenutno vodi u doigravanje za HT Prvu ligu, slaveći na svom travnjaku s 2:0 protiv Dugopolja. Dobar posao Varaždinaca koji tako stvaraju pritisak nad Goricom, a upravo Gorica bit će im protivnik u sljedećem kolu.

I u ovom susretu golovi su padali u zadnjih 15 minuta. Varaždin je poveo u 76. minuti preko Marija Sačera da bi u 84. Domagoj Drožđek postavio konačnih 2:0. Tom pogotku prethodila je greda na drugoj strani, Ivan Prtajin zatresao ju je sa svega pet metara, a 20-ak sekundi kasnije Drožđek je napravio isto, samo mu se lopta odbila i iz popravnog je zabio.

U važnom dvoboju u borbi za opstanak Kustošija je s 1:0 svladala Lučko i situacija na dnu poprilično se zakomplicirala. Kustošija je došla do 28 bodova, toliko ima i Lučko dok Dragovoljac ima dva više, a Solin tri. Pobjedu Kustošiji u ovom važnom dvoboju donio je Nediljko Kovačević golom u 85. minuti.