Dario Dodić • nedjelja, 22.04.2018.

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u novo finale FA Cupa pobijedivši u polufinalnoj utakmici igranoj na Wembleyju momčad Southamptona s 2:0...

Prava nas poslastica očekuje u finalu FA Cupa, nakon što se Manchester United jučer plasirao u finale pobjedom protiv Tottenhama, danas je isto pošlo za rukom Chelseaju. Na istom stadionu kao i United momčad Antonija Contea nadigrala je Southampton i prošla u finale.

Nije to bila posve jednostrana utakmica, imao je i Southampton nekoliko vrlo dobrih prigoda iako je rijetko stizao u značajnijim brojevima na polovicu Chelseaja. Conteovi igrači pokazali su više od igre i na kraju zasluženo slavili.

Od prve minute krenuli su nogometaši Chelseaja u lov po pobjedu. Prilika im nije nedostajalo, raspoloženi su bili Hazard i Giroud, ali mreže su mirovale u provm poluvremenu. Inače, ovo je bilo prvo polufinale za Southampton nakon 2003. godine. Chelsea je čest gost završnice FA Cupa, u posljednjih 15 polufinalnih nastupa (računavši i današnji ogled) osigurao je finale čak 12 puta.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Chelsea je stigao do vodstva. Hazard je spretno smirio dugu loptu i proslijedio je do Girouda, koji se krasno riješio trojice, četvorice Southamptonovih igrača i zatim poentirao za 1:0 Chelseaja. Otkako je debitirao u natjecanju 2013. godine Giroud je od svih igrača sudjelovao u najviše golova. Igrao je u 26 utakmica, 15 puta je bijo strijelac, sedam puta asistent.

Imali su Sveci dvije solidne šanse za izjednačenje, onu najbolju prokockao je Shane Long slabim udarcem brzo nakon prvog gola Chelseaja.

I umjesto da Southampton poravna do drugog gola stiže Chelsea. Igrala se 82. minuta, u ulozi asistenta ovog je puta bio Azpilicueta, Alvaro Morata glavom zabija za 2:0. Bio je to deveti gol Morate glavom ove sezone, gledajući sva natjecanja, po čemu je bolji od svih drugih igrača u Premiershipu.

Imao je Southampton jednu sjajnu prigodu za barem počasni pogodak, ali nije bilo ni sreće za Svece, Austin je u 84. minuti pogodio okvir gola.

Fnala FA Cupa igra se u subotu, 19. svibnja, također na Wembleyju.