Petar Jenjić • četvrtak, 26.04.2018.

Košarkaši Žalgirisa odigrali su odličnu utakmicu protiv Olympiakosa i pred svojim navijačima u Kaunasu stigli do treće pobjede u četvrtfinalnoj seriji Eurolige. Litavska momčad dominirala je cijelim susretom i u konačnici stigla do pobjede 101:91...

Odlična utakmica Žalgirisa! Ne samo da je litavska momčad stigla do pobjede i plasmana u prvo polufinale Eurolige od 1999. godine, već je očitala pravu košarkašku lekciju Olympiakosu. Kako je utakmica odmicala bilo je jasno da će večeras slaviti fanatični Litavci, iako je gostujuća momčad u završnici uspjela malo zakomplicirati susret.

Šut je jako dobro služio domaću momčad koja je susret zaključila s 18/33 za dva (54.5%), 13/24 za tricu (54%) i 26/31 s linije slobodnih bacanja (84%). Domaćin je utakmicu završio s dvoznamenkastom pobjedom, bilo je 101:91.

Žalgiris je sjajno krenuo i u prvih šest minuta pogodio pet trica, na krilima Kevina Pangosa. Iako su tijekom prve dionice imali i devet poena viška, Olympiakos u završnici dolazi na minimalan zaostatak (23:22). Za razliku od prve četvrtine, domaćin je na prve trice u drugoj dionici čekao pet minuta, ali one su stigle u pravi trenutak - Žalgiris je s dvije uzastopne došao do 14 koševa prednosti (41:27), razliku koju je sačuvao do kraja prvog poluvremena.

Drugu četvrtinu domaćin je dobio s 28:15, a kako su minute u nastavku susreta odmicale činilo se kako Olympiakos nema što tražiti protiv kudikamo raspoloženijeg protivnika. U trećoj dionici posebno se istaknuo Edgaras Ulanovas koji je ubacio 11 koševa svoje momčadi.

Kao da se domaćin prestrašio pobjede što je Olympiakos počeo koristiti. Tricom Kylea Wiltjera stigao je na 12 koševa minusa (83:71). U završnim minutama gosti su se spustili ispod dvoznamenkastog zaostatka, ali za nešto više nedostajalo je vremena. Nošen velikom podrškom s tribina Žalgiris je susret zaključio pobjedom i prošao u sljedeću fazu natjecanja.

Domaćina je do pobjede predvodio Kevin Pangos s 21 poenom, dok je Edgaras Ulanovas dodao 20 koševa i devet skokova. Vassilis Spanoulis s 19 koševa i šest asistencija bio je najbolji kod Olympiakosa, Janis Strelnieks dodao je 17 poena.