Odlični Božić i Gray vodili Zadar do pobjede, Cibona uvjerljiva

Sportnet • četvrtak, 26.04.2018.

Posljednje kolo regularnog dijela HT Premijer lige nije donijelo prevelika iznenađenja, no posebno inspiriran bio je Zadar koji je predvođen sjajnim Lukom Božićem slavio kod Alkara iz Sinja...

AUTOR: Jan Šneler

Nakon posljednjeg, 24. kola HT Premijer lige poznati su parovi doigravanja. U predigri doigravanja gdje će se međusobno ponovno sučeliti, Cibona je uvjerljivo slavila kod Škrljeva rezultatom 94:66. Zadar je na gostovanju kod Alkara pobijedio sa 103:81, a odličnu partiju odradio je Luka Božić.

Prije samog susreta bilo je jasno kako je Zadar uvjerljivi favorit protiv slabijeg Alkara. Nakon prve četvrtine bilo je jasno kako je pobjednik praktički riješen. Prvu dionicu Zadar je dobio rezultatom 31:16. U nastavku susreta Zadar je samo povećavao prednost i konačno slavio s velikih 103:81.

Važno je istaknuti odličnu partiju Luke Božića koji je upisao stopostotni učinak. Rijetko se vidi da igrač upiše stopostotni učinak, pogotovo kada je riječ o većem broju šuteva. Božić je gađao za dva poena 10/10. Uz to upisao je i po pet skokova i asistencija. Izvrsnu partiju odigrao je i Steven Armaz Gray koji je postigao 27 koševa uz šest postignutih trica. Ništa manje važan nije bio niti Domagoj Vuković s double-double učinkom od 17 koševa i čak 13 skokova. Kod Alkara najbolji je bio Leverenzel Booth s 23 poena i šest skokova.

Cibona nije imala većih problema protiv Škrljeva. Ako je Zadar utakmicu riješio već nakon 10 minuta, Cibona je to učinila u drugoj dionici koju je dobila rezultatom 35:17. Na poluvremenu je bilo čak +24 za Vukove i prave neizvjesnosti u završnici nije bilo. Iako su inače iskusniji dobivali veću minutažu, ovoga puta Ante Nazor dao je mlađim igračima prednost.

Tako je najbolji kod Cibone bio Krešimir Ljubičić s 23 poena i 14 skokova, Karlo Uljarević dodao je 13 koševa i osam asistencije, dok je i mladi 18-godišnji Antonio Jularić dobio nešto više od 10 minuta i upisao dva poena. Kod Škrljeva najefikasniji su bili Davor Konjević s 15 te Dino Stipčić i Ivan Furlan s 10 koševa.

Iako je već ranije potvrdio mjesto u doigravanju, Zabok je prilično rutinski odradio posao protiv Hermes Analitice. Gosti su se dobro držali no najviše ih je stajala očajna druga četvrtina u kojoj su postigli samo šest koševa. Kasnije povratka nije bilo te je Zabok prilično uvjerljivo na kraju slavio rezultatom 80:51.

Posebno inspiriran kod Zaboka bio je Lovro Buljević s 19 koševa i osam skokova, dok je Antonio Črnjević odličnim šutom došao do 15 poena. Za goste se samo pet košarkaša upisalo u listu strijelaca, što dovoljno govori o šansama za pobjedu, a najefikasniji je bio Braslav Turić s 13 poena.