Real Madrid
Real Madrid 2:1(2:0) CD Leganes
CD Leganes

Petar Jenjić • subota, 28.04.2018.

Nogometaši Real Madrida upisali su 21. pobjedu ove sezone u Primeri. Na Santiago Bernabeu gostovao je Leganes kojeg je momčad Zinedinea Zidanea svladala rezultatom 2:1. Vrijedi izdvojiti kako je Mateo Kovačić započeo susret od prve minute i asistirao za drugi pogodak svoje momčadi...

U izmiješanom sastavu, s Mateom Kovačićem u početnoj postavi i Lukom Modrićem na klupi, Real Madrid slavio je protiv Leganesa. Kraljevski klub pred svojim je navijačima stigao do 21. pobjede sezone pobjedom 2:1. Iako nije briljirao, za Real je bilo najvažnije doći do nova tri boda i u dobrom raspoloženju dočekati uzvrat polufinala Lige prvaka protiv Bayerna.

Hrvatski reprezentativac asistirao je za drugi pogodak svoje momčadi, a igrao je do 63. minute kada je ušao Toni Kroos. S druge strane Leganesu je ovo 17. poraz sezone, četvrti u posljednjih šest utakmica.

Već od samog početka Real je uspostavio terensku dominaciju i došao do vodstva u osmoj minuti. Lopta je u kaznenom prostor došla do Karima Benzeme čiji udarac blokira jedan od gostujućih braniča. Na nju je naletio Gareth Bale koji je iz blizine skreće u mrežu. Velšanin je tako u četiri od pet sezona u dresu Kraljevskog kluba postigao barem 15 pogodaka.

Gosti su se vrlo hrabro postavili nakon primljenog prvog pogotka i u 26. minuti bili blizu poravnanja. Diego Rico ubacio je iz slobodnog udarca, a Miguel Guerrero glavom pucao malo pored lijeve stative. Nakon još jedne solidne prigode istog igrača, uzvratio je Real na drugoj strani, no udarac Borje Mayorala otklonjen je s gol linije.

Solidno Leganesovo poluvrijeme krasnim pogotkom mogao je začiniti Nordin Amrabat, Marokanac se našao u krasnoj poziciji malo izvan kaznenog prostora, ali golu i izjednačenju ispriječila se greda. U samoj završnici poluvremena stigla je kazna na drugoj strani, Kovačić je ubacio s lijeve strane na suprotnu stativu gdje se našao Mayoral i skrenuo je u mrežu.

Ono što je stvorilo zbunjenost na terenu jest što se činilo da je pogodak poništen zbog zaleđa. Igrači Leganesa nastavili su nakratko s igrom sve dok sudac ponovno nije pokazao prema centru.

Rezultat se nije promijenio sve do 67. minute kada je Leganes smanjio zaostatak. Ambrat je ubacio prizemnu loptu u peterac gdje se našao Darko Brašanac i gotovo neometan skrenuo je u mrežu. Sedam minuta kasnije gosti su mogli i do izjednačenja, pucao je Bustinza iz blizine, ali Francisco Casilla otklanja opasnost.

Imali su gosti prilike za novi pogodak, pucao je Claudio Beauvue iz daljine, ali lopta je otišla preko gola. Rezultat se do kraja nije promijenio. U samoj završnici susreta gosti su ostali s igračem manje kada je crveni karton dobio Gabriel.