Split u posljednjoj četvrtini slomio otpor Šibenika, visoka pobjeda Cedevite

Petar Jenjić • srijeda, 02.05.2018.

Zaključene su prve tri utakmice četvrtfinala Prvenstva Hrvatske u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Cedevita i Cibona slomile su otpor Vrijednosnica Osijek odnosno Škrljeva u trećoj četvrtini, dok je Split svladao Šibenik zahvaljujući odličnoj posljednjoj dionici...

Prvu četvrtfinalnu utakmicu bez većih problema odradila je Cedevita koja je na domaćem parketu s visokih 111:67 svladala Vrijednosnice Osijek. Gosti su se dobro držali do kraja prvog poluvremena (52:43), ali Cedevita u nastavku ubacuje u brzinu više, treću četvrtinu dobiva sa 32:9 i lakoćom zaključuje susret u svoju korist.

Džanan Musa s 19 poena i šest skokova predvodio je zagrebačku momčad do pobjede, po 15 koševa dodali su Andrija Stipanović (šest skokova, pet asistencija) i Karlo Žganec (šest skokova). Jimmie Taylor s 22 poena i devet skokova bio je najbolji kod Brokera.

I druga zagrebačka momčad bila je uspješna u prvom četvrtfinalnom dvoboju. Cibona je na domaćem parketu svladala Škrljevo rezultatom 88:65 i tako povela s 1-0 u seriji. Gotovo identično kao i Cedevita Vukovi su susret prelomili odličnom trećom dionicom koju su dobili sa 22:5.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Žorić s 23 poena i osam skokova, Ivan Novačić dodao je 14 koševa i šest skokova. Škrljevo je predvodio Jasmin Perković s 21 poenom i šest skokova.

Košarkaši Splita većim dijelom utakmice hvatali su zaostatak protiv Šibenika, ali su ipak pred svojim navijačima uspjeli doći do pobjede. Žuti su tijekom susreta nerijetko imali i dvoznamenkasti zaostatak, ali u posljednjoj četvrtini uspijevaju slomiti otpor gostiju. Četvrtu dionicu dobili su sa 33:11 i utakmicu zaključiti pobjedom 94:76.

Split je do pobjede predvodio Mateo Kedžo s 23 koša, osam skokova i šest dodavanja, dok je Michaelyn Scott ubacio 22 poena uz pet asistencija. Tomislav Gabrić s 15 poena i šest skokova predvodio je Šibenik, Pavao Paić dodao je 13 koševa.