Varaždinu pobjeda protiv Dinama, Hajduk s tri pogotka ispratio Lučko

Petar Jenjić • subota, 05.05.2018.

Odigrano je svih šest utakmica 30. kola Druge HNL iz kojih vrijedi izdvojiti pobjedu Varaždina protiv Dinama, kao i visoko slavlje Hajduka protiv Lučkog. Do nove važne pobjede stigla je i Gorica na gostovanju kod Sesveta, kao i Hrvatski dragovoljac kod Kustošije...

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisali su nogometaši Hajduka koji su na domaćem terenu svladali Lučko. Za nova tri boda Bijeli su postigli tri pogotka, dva u prvom i jedan u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo nakon 13 minuta igre, pucao je Emir Sahiti, a nakon što je gostujući vratar obranio njegov pokušaj, odbijanac je u mrežu pospremio Tonio Teklić. Isti igrač postigao je i drugi pogodak svoje momčadi u 30. minuti, da bi 12 minuta prije kraja svoj prvijenac u bijelom dresu zabio Pa Omar Babou.

Gorica i dalje čvrsto drži drugo mjesto, a danas je minimalno slavila u gostima kod četvrtoplasiranih Sesveta. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Iyayi Ateimwen u 76. minuti iz kaznenog udarca.

Do vrlo važne pobjede, četvrte u posljednjih pet utakmica, stigli su Varaždinci koji su na domaćem terenu s 2:1 bili bolji od vodećeg Dinama. Pobjedu domaćinu pogocima su donijeli Mario Glavica u 20. i Mario Sačer u 45. minuti utakmice. Poraz zagrebačke momčadi ublažio je Ivan Božić u 90. minuti.

Hrvatski dragovoljac nastavlja borbu za ostanak, a danas je stigao do nova tri boda na gostovanju kod Kustošije. Ovom pobjedom skočio je na osmo mjesto s 33 boda.

Goste je u vodstvo doveo Zvonko Pamić u 22. minuti, da bi izjednačujući pogodak stigao polovicom drugog poluvremena, strijelac je bio Kristijan Lovrić. Dragovoljac je ipak u završnici utakmice uspio doći do pobjede, zabio je Anel Topuzović u 88. minuti, deset minuta po ulasku u igru.

U dvoboju dvaju susjeda na prvenstvenoj ljestvici Dugopolje i Šibenik odigrali su bez pobjednika 1:1. Šibenčane je u vodstvo doveo Ampem Prince u 58. minuti, da bi pet minuta kasnije Dominik Balić postavio konačan rezultat iz jedanaesterca.

S dna ljestvice pokušava pobjeći Novigrad koji je kod kuće s 3:2 bio bolji od Solina. U prvih 20 minuta domaćin je postigao dva pogotka, strijelci su bili Luka Čakarun i Bruno Bogojević. Nakon što je Patrice Zoungrana smanjio zaostatak sredinom drugog poluvremena, Dejan Polić s 11 metara u 84. minuti vraća domaćinu dva gola razlike. Konačan rezultat postavio je Marko Farić tri minute kasnije.