Barcelona
Barcelona 2:2 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 06.05.2018.

Barcelona i Real Madrid u vrlo borbenom El Clasicu podijelili su bodove, Barcelona je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, ali Real nije to iskoristio i morao se zadovoljiti remijem...

Bez obzira što ovaj put El Clasico nije imao neku draž borbe za naslov prvaka ili neki drugi trofej, igralo se kao da je u pitanju finale Lige prvaka. Borbeno i čvrsto s obje strane pa je tako već u prvom poluvremenu pokazano pet žutih i jedan crveni karton.

238. El Clasico već u prvih 15 minuta donio je dva pogotka, Barcelona je povela, ali Real je vrlo brzo uzvratio i vratio se u utakmicu.

Domaćin je do vodstva došao već u 11. minuti kada je Sergi Roberto odradio dobar posao i ubacio u sredinu za Luisa Suareza koji je odlično reagirao i udarcem iz prve zatresao je mrežu Keylora Navasa. 24. ovosezonski pogodak Urugvajca otvorio je dodatno utakmicu i Real je brzo odgovorio.

Embed from Getty Images

U 15. minuti Toni Kross ubacio je u kazneni prostor, u skoku je bio Karim Benzemea koji spušta loptu pred gol, tamo je najbrži Cristiano Ronaldo i iz blizine gura loptu u mrežu. Pritom se Ronaldo i ozlijedio, nagazio ga je Gerard Pique i to će biti razlog njegovog izlaska iz igre nakon prvog poluvremena.

Real je imao još nekoliko prilika do kraja prvog dijela, uglavnom preko Ronalda, ali do novog pogotka došao nije. Međutim je do brojčane prednostii to u 45. minuti kada Sergi Roberto pomalo naivno zarađuje isključenje na provokaciju Marcela i ostavlja Barcelonu brojčano oslabljenu.

U drugi dio Real je ušao s igračem više i bez Ronalda, a Barcelona je unatoč brojčanom deficitu došla do vodstva. U 52. minuti Luis Suarez uzeo je loptu Raphaelu Varaneu, pritom je napravio očigledan prekršaj, pronašao je Messija, a on majsotrski zabija. Bunili su se igrači Reala i to s potpunim pravom, ali nije im to ništa pomoglo.

Iako je Real imao igrača više i inicijaticu, barcelona je bila opasna kroz kontranapade pa je tako u 67. minuti sijevnula jedna kontra preko Messija koji dolazi sam pred Keylora Navasa, no Kostarikanac sjajno brani njegov pokušaj.

U 72. minuti Real je došao do zasluženog poravnanja. Marco Asensio odlično je proigrao na rub 16 metara Garetha Balea koji sjajnim udarcem iz prve pogađa gornji kut za 2:2.

Tri minute kasnije Madriđani su ponovno prosvjedovali zbog nedosuđenog kaznenog udarca nakon što je Jordi Alba pogodio po nogama Marcela, ali prilično neuvjerljivi sudac Hernandez ne pokazuje ništa.

Do kraja susreta Madriđani su pokušavali doći do pogotka i tako nanijeti Barceloni prvi ovosezonski prvenstveni poraz, ali u tome nisu uspjeli.

Luka Modrić i Ivan Rakitić odigrali su cijelu utakmicu dok je Mateo Kovačić ušao u 84. minuti umjesto Kroosa.