Varaždin osigurao barem doigravanje, velika gužva na dnu ljestvice

Mihaela Bradovski • subota, 12.05.2018.

Odigrana su prva četiri susreta 32. kola Druge HNL, a sve momčadi s dna ljestvice upisale su poraze što dodatno komplicira situaciju uoči posljednjeg kola. Varaždin je pregazio Solinjane i bit će najmanje treći...

Sjajnu utakmicu odigrali su Varaždinci koji su svladali Solin čak sa 6:0 i tako osigurali u najmanju ruku doigravanje za najviši rang. Solinjani su u teškoj poziciji, tri momčadi na dnu ljestvice imaju isti broj bodova, a među njima i Solin.

Hat-trick u pobjedi Varaždina upisao je Mario Sačer dok su po jedan pogodak postigli Domagoj Drožđek, Josip Golubar i Leonard Vuk.

Druga momčad Dinama upisala je četvrti uzastopni poraz i sada su je uhvatili i Varaždinci. Modri su ovaj put poraženi u gostima kod Dugopolja s 2:0 iako je domaćin igrao sat vremena s igračem manje.

U 24. minuti autogolom Stolnika Dugopolje je stiglo do prednosti da bi ni deset minuta kasnije Kušeta zaradio isključenje. Iako je domaćin imao igrača manje u nastavku susreta, Prtajin je čak i povećao vodstvo na konačnih 2:0.

Kustošija je odnijela sva tri boda s gostovanja kod Novigrada i tako osigurala ostanak u Drugoj HNL. Domaćin ostaje u teškoj poziciji na dnu ljestvice.

Pobjedu Kustošiji donio je Bjelanović golom u 79. minuti.

Lučko je također u teškoj poziciji u najugroženijem društvu, a novi poraz stigao je na gostovanju u Sesvetama gdje je domaćin bio bolji s 2:1. Antonio Štimac doveo je Sesvete u vodstvo da bi poravnao Borna Petrović iz kaznenog udarca početkom drugog dijela. Ipak nakon točno sat vremena igre Toni Kolega osigurava tri boda Sesvećanima.