Levante
Levante 5:4 Barcelona
Barcelona

Marjan Kreševac • nedjelja, 13.05.2018.

Nedostajale su još samo dvije utakmice Barceloni kako bi postala prva momčad u povijesti Primere koja je završila sezonu bez poraza, ali Levante nije imao ni malo razumijevanja za ta nastojanja. Uz sjajnu izvedbu Moralesa i trostrukog strijelca Boatenga domaći su porazili nove prvake Španjolske...

Odlučio je Ernesto Valverde ostaviti kod kuće Lea Messija i ne povesti ga na put u Valenciju, ali nije se zaustavio samo na tome. Posljednji red koji je večeras istrčao u sastavu Vermaelen, Mina, Alba i Semedo nije odigrao ni minute zajedno. Neuigranost obrane skupo je koštala katalonsku momčad, ali ruku na srce nisu oni isključivi krivci, niti ostatak momčadi nije izgledao pretjerano raspoložen za igru.

Muke za Barcelonu započele su vrlo rano, već u devetoj minuti. Luis Morales ispremiješao je gostujuću obranu na lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio na peterac. Marc-André ter Stegen ostao je kratak i Boateng uz pomoć grede dovodi domaće u vodstvo. Nisu se domaći nogometaši zadovoljili samo jednim pogotkom već su u 30. minuti ponovno preko Boatenga udvostručili vodstvo.

Kako stvari na odmoru ne bi izgledale previše tragično pobrinuli su se u 38. minuti Suarez u ulozi asistenta i Coutinho u ulozi strijelca. Ne znamo što je Valverde rekao svojim igračima u svlačionici, ali je definitivno bilo kontraproduktivno. Po povratku na teren u razmaku od samo 13 minuta gosti su inkasirali tri pogotka. Redom su za domaće zabijali Bardhi u 46., Boateng 49. i ponovno Bardhi u 56. minuti. Nešto manje od sat vremena igre, a pogled na semafor pokazuje rezultat 5:1 za Levante, zvuči nestvarno.

Gotovo sve momčadi u ovakvoj situaciji slomile bi se do kraja i samo nastojale ne primiti još koji pogodak. Vjerojatno sve osim Barcelone koja je smogla snage za povratak. Coutinho je s dva pogotka u 59. i 64. minuti oživio tračak nade, a Suarez u 71. minuti nakon pogotka s bijele točke i još malo više od toga. Do kraja je ostalo 19 minuta plus sudačka nadoknada, ali nije bilo dovoljno. Barcelona je upisala prvi poraz u sezoni, a Levanteovi navijači burno su proslavili tek drugu pobjedu u povijesti nad Barcelonom. Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu.