Branimir Korać • četvrtak, 17.05.2018.

Bundesligaši već su polako otišli na odmor, ali ne i Wolfsburg i Kiel koji se bore za mjesto u najvišem njemačkom rangu iduće sezone. U prvoj utakmici doigravanja Wolfsburg je slavio na svom stadionu...

Dobru utakmicu odigrali su Wolfsburg i Kiel u prvom susretu doigravanja za Bundesligu. Wolfsburg je kao domaćin slavio s 3:1 i odnosi prednost na uzvrat čime je napravio veliki korak prema ostanku u ligi, ali i povećavanju ionako velikog postotka uspješnosti klubova iz prve lige u očuvanju opstanka protiv drugoligaša.

Kiel je iznenađenje sezone u drugoj ligi, tek je ušao iz treće u drugu ligu i odmah se našao u mogućnosti boriti se za ulazak u najviši rang.

U ovo doigravanje Wolfsburg je ušao kao favorit i tako se i postavio od početka susreta. U 13. minuti domaćin je i stigao do vodstva. Obrana Kiela nije dobro reagirala, u konačnici je vratar Kronholm odbio loptu, ali samo do Divocka Origija koji iz blizine zabija.

Kiel se vratio u utakmicu u 34. minuti. Drexler se poigrao s desnom stranom Wolfsburgove obrane, pronašao u sredini Schindlera koji lakoćom zabija za 1:1.

Domaćin je ipak odnio prednost na odmor. U 40. minuti sjajno je reagirao Josip Brekalo koji je odbijenu loptu na 16 metara dočekao volejem i "probio" vratara za 2:1.

U drugom dijelu Wolfsburg je došao do još jednog pogotka, Origi je sjajno pronašao Mallija u 16 metara, on obilazi vratara i mirno zabija.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Wolfsburg je zadržao prednost iako je Kiel opasno prijetio i propustio nekoliko vrlo izglednih prilika. Njima je samo pokazao kako Vukovima neće biti nimalo lako u uzvratu.

Josip Brekalo odradio je cijelu utakmicu kod domaćina.