Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 18.05.2018, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
1:1(1:0) Rudeš
Antonio Ivančić 58'
Rudeš

Branimir Korać • petak, 18.05.2018.

Ipak malo razloga za slavlje u Puli! U posljednjem prvenstvenom kolu domaćini su ugostili Rudeš i nisu smjeli ostvariti lošiji rezultat od Cibalije. U konačnici remizirali su s Rudešom i uz povoljne vijesti iz Zagreba zadržali deveto mjesto...

Nakon sumornih mjeseci, napokon jedan sretan tjedan za Puljane. U klub je stigla financijska injekcija, a remi s Rudešom pomogao je Istri u ulasku u dodatne kvalifikacije za ostanak u HT Prvoj ligi gdje će joj protivnik biti Varaždin.

Rudešu ova utakmica nije ništa značila i trener Aira odlučio se za određene promjene u momčadi tako da neki od standardnih igrača nisu nastupili. Istra je to iskoristila, bila je bolji protivnik kroz svih 90 minuta i u najmanju ruku zaslužila je ovaj remi.

Mučili su se Puljani neko vrijeme kako bi stvorili pravu priliku i u tome su uspjeli tek na sredini prvog dijela kada je Roce bio u dobroj poziciji, ali pucao je loše.

U 34. minuti domaćin je stigao do vodstva. Matei je ubacio u sredinu s desne strane, tamo je bio Vojnović koji glavom šalje loptu u mrežu.

S tih 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku susreta gosti su zakomplicirali dvoboj i stigli do poravnanja. U 58. minuti Matas je pogriješio, iskoristio je to Ivančić i poravnao na 1:1.

Bio je to znak domaćinu da još konkretnije krene prema naprijed i počele su se nizati prilike. Matei je imao dvije jako dobre, Bady također nije zabio, a nije realiziran niti kazneni udarac u završnici susreta kada je Picak obranio pokušaj Vojnovića.

U konačnici domaćinu je bilo dovoljno i ovih 1:1, a treba napomenuti kako kaznenom udarcu Istre prethodilo i isključenje Glaudera čime su šanse gostiju dodatno umanjene.