Branimir Korać • nedjelja, 20.05.2018.

34. kolo slovenskog prvenstva donijelo je derbi u Mariboru gdje je gostovala Olimpija u susretu koji je mogao odlučiti pitanje novog prvaka Slovenije. Olimpija je slavila i sada ima ponovno dva boda više od Maribora na vrhu ljestvice...

Veliku, možda i ključnu pobjedu u borbi za naslov prvaka Slovenije ostvario je Igor Bišćan s Olimpijom. Na gostovanju kod izravnog konkurenta u borbi za naslov prvaka, Maribora, Ljubljančani su slavili s 3:2.

Bio je to dvoboj momčadi koje je na ljestvici dijelio samo jedan bod, Mariborčani su znali kako im pobjeda praktički donosi titulu, a htjeli su barem remi jer bi s njim i dalje ostali na vrhu i odlučivali o svojoj sudbini.

Međutim već početak dvoboja stavio je domaćina u probleme kada je Dario Čanađija dosta sretno glavom doveo goste u vodstvo.

Mariborčani su se uspjeli konsolidirati i s dva pogotka Luke Zahovića okrenuli su rezultat i došli do vodstva 2:1.

Ljubljančani su u zadnjih 20 minuta ipak došli do preokreta, prvo je Rok Kronaveter poravnao iz kaznenog udarca, a onda je Andres Vombergar zabio za 3:2 u 90. minuti uz jako lošu reakciju vratara Handanoviča.

U sljedećem kolu Olimpija dočekuje Krško koji je u sredini ljestvice, a Maribor ide u goste Celju.