Valencia
Valencia 2:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.05.2018.

U susretu posljednjeg kola La Lige Valencia je na Mestalli ugostila Deportivo i upisala pobjedu. Bio je to dvoboj koji nije bio odlučujući, Valencia je već ranije osigurala četvrto mjesto, a Deportivo je završio tek 18....

Kao i u siječnju u La Coruni, Valencia je s 2:1 bila bolja od Deportiva. Ovaj put na Mestalli za oproštaj od svojih navijača u ovoj sezoni.

Na kraju sezone u Valenciji mogu biti zadovoljni, uhvatili su četvrto mjesto i sljedeće sezone nastupat će u Ligi prvaka. S druge strane u Deportivu nemaju nimalo razloga za zadovoljstvo s obzirom da se momčad iz La Corune seli u Segundu.

Ovim susretom ujedno je obilježen i "95. rođendan" Mestalle, a domaćin ga je proslavio osvajanjem bodova za ugodan oproštaj od sezone.

Embed from Getty Images

Prvi pogodak stigao je već nakon pola sata igre kada je Simone Zaza dobro ispratio akciju i nakon loše reakcije mladog Mujaida Sadicka iz prve zapucao i poslao loptu u mrežu.

Deportivo je u dva navrata spašavala i sreća kada je pogađao okvir gola nakon pokušaja Nikole Maksimovića i Zaze, ali u 77. minuti lopta je ipak drugi put završila u mreži. Goncalo Guedes dobro je pucao poslije lijepo ostavljene lopte Lucasa Vietta te je povisio na 2:0.

Svega tri minute kasnije gosti su došli do počasnog pogotka preko Lucasa Pereza, no on je samo postavio konačnih 2:1.

Valencia tako završava sezonu novom pobjedom, a Deportivo novim porazom i negativnom serijom u koju je ušao kada je postalo jasno da neće ostati u ligi.