Branimir Korać • ponedjeljak, 21.05.2018.

Wolfsburg je i u uzvratnom susretu bio bolji od Kiela i izborio je ostanak u najvišem razredu njemačkog nogometa. S dvije pobjede nastavio je niz prvoligaša koji su uspješni u ovim dodatnim kvalifikacijama s drugoligašima...

Posljednji drugoligaš koji je iznenadio prvoligaša u doigravanju za najviši rang bila je još 2012. godine Fortuna iz Düsseldorfa koja je u dvije utakmice bila bolja od Herthe. Nakon toga prvoligaši su uspješno odrađivali posao, a među njima i Wolfsburg.

Nakon što je u prvom susretu slavio s 3:1 uz jedan pogodak Josipa Brekala, Wolfsburg je i u gostima kod Holstein Kiela odnio pobjedu, bio je bolji s 1:0 i tako s ukupnih 4:1 ostao u najvišem rangu.

U oba susreta Kiel je imao svojih prilika, pokazao je da može igrati i s momčadima iz najvišeg ranga, ali Wolfsburg je to riješio na iskustvo, upisao je dvije pobjede i zasluženo ostao u najvišem rangu.

Domaćinu je ovo ujedno bila prva sezona u drugoj ligi te se nadao kako može odmah i do najvišeg ranga, ali zapeo je na višestruko skupljem protivniku koji je podbacio u prvenstvu i morao se na ovaj način čupati.

U uzvratu je jedini pogodak postignut u 75. minuti nakon neshvatljive pogreške obrane domaćina, Arnold je ubacio iz kornera, potpuno sam je ostao na petercu Knoche i rutinski je glavom poslao loptu u mrežu.

Josip Brekalo u uzvratu je igrao do 92. minute kada ga je zamijenio Jakub Blaszczykowski.