Kiel bez problema svladao Stuttgart i potvrdio plasman u EHF kup sljedeće sezone

Jan Šneler • četvrtak, 31.05.2018.

U 33. kolu njemačke Bundeslige, Kiel je na svom terenu očekivano slavio protiv Stuttgarta rezultatom 31:25...

Kao što se očekivalo i prije samog susreta, Kiel je rutinski slavio protiv Stuttgarta koji je već prije nekoliko kola osigurao ostanak u ligi. Također, Kiel je ovom pobjedom osigurao petu poziciju, a u sljedećem kolu, ako Magdeburg izgubi, Kiel bi pobjedom ili remijem mogao sezonu završiti na četvrtom mjestu.

Što se tiče utakmice, od samog starta bilo je jasno u kojem smjeru ide susret. Iako je Kiel bolje otvorio utakmicu te vodio s 4:0 i 8:3, Stuttgart je ipak uspio doći do izjednačenja, 9:9. Ipak, sigurnijom igrom na samom kraju poluvremena, domaća momčad odlazi na odmor s dva pogotka prednosti (13:11).

U nastavku susreta, Kiel održava vodstvo, no po prvi put na susretu i gosti dolaze do vodstva. Igrala se 43. minuta kada je iz sedmerca Michael Kraus doveo Stuttgart u vodstvo 17:18. Vodstvo je ipak bilo kratkog vijeka te je vrlo brzo Kiel ponovno poveo i to s četiri pogotka prednosti. Kasnije, kako se susret bližio kraju, prednost domaćih je sve više rasla i na kraju je Kiel slavio s 31:25.

U domaćoj momčadi, najbolji su bili Miha Zarabec i Marko Vujin koji su postigli po šest pogodaka. Iako je igrao, Domagoj Duvnjak nije se upisao u listu strijelaca. Što se tiče gostujućih igrača, najefikasniji su bili Kraus i Marian Orlowski koji su pet puta postizali pogotke.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507