9
Björn Bergmann Sigurdarson
89'
Heimir Hallgrimsson

Fanatičnom borbenošću i vrlo pametnim nastupom Island je stigao do velikog boda protiv Argentine! Debitantski nastup Islanđana nije mogao proći bolje, na drugoj strani stajala je Argentina koja je u Rusiju došla po titulu svjetskog prvaka, ali ono što je sigurno - s ovakvom igrom Argentina neće otići daleko.

Obrana Argentinaca u najbolju ruku je nesigurna, prema naprijed nema prave ideje, Sampaolijev izbor je čudan, a igre nije bilo. Imali su Argentinci inicijativu, ali nikako nisu znali kako probiti obranu Islanda. Puno su pokušavali kroz sredinu, ali uglavnom su se zabijali u braniče Islanda.

Tek prvih nekoliko minuta osjetila se nervoza Islanđana i tu je Argentina dva puta zaprijetila nakon ubačaja Messija iz prekida. Međutim u devetoj minuti prvu pravu priliku imao je Island. Bjarnason se iznenada našao u sjajnoj poziciji, obrana Argentine reagirala je loše, no veznjak Islanda nije pogodio prazna vrata.

U 20. minuti Argentina je povela. Rojo je pucao s više od 20 metara, ali pogodio je točno Aguera koji odlično zaustavlja loptu, okreće se i neobranjivo pogađa za vodstvo.

Međutim vrlo kratko Islanđani su bili u zaostatku. Još jednom argentinska obrana nije dobro reagirala, Sigurdsson je nisko pucao iskosa, Caballero skrenuo loptu samo do Finnbogasona koji bez problema zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela najbolju priliku imao je Island kada je Sigurdsson prošao kroz obranu i dobro pucao, ali Caballero je ovaj put spasio Argentinu.

Očekivalo se da će Argentina zaigrati bolje, imala je i dalje inicijativu, ali do pogotka nije došla.

U 63. minuti Argentina je morala doći do vodstva. Dosuđen je kazneni udarac, loptu je uzeo Messi, ali nije ovo bio njegov dan. Slab udarac odlični Halldorsson je obranio i ostalo je 1:1.

I do kraja susreta Messi je najviše pokušavao, imao je nekoliko slobodnih udaraca u za njega sjajnim pozicijama, ali nije nijednom uspio pogoditi okvir gola.

Argentina je tako stigla samo do boda, pokazala je da ima dosta problema, a Islanđani su u svom prvom nastupu na svjetskim prvenstvima stigli do velikog boda i mogu biti prezadovoljni ulaskom u Prvenstvo.