SP 2018., skupina E, 1. kolo, 17.06.2018, 14:00 h, Samara, Samara Arena
Suci: Malang Diedhiou (Senegal), Djibril Camara (Senegal), El Hadji Samba (Senegal)
0:1(0:0) Srbija
Aleksandar Kolarov 56'
Srbija

Petar Jenjić • nedjelja, 17.06.2018.

Nogometaši Srbije uspješno su odradili prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Prekrasnim pogotkom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca slavili su s minimalnih 1:0 i tako otvorili Prvenstvo na najbolji mogući način...

Christian Bolanos
60'
12
Joel Campbell
66'
9
Daniel Colindres
73'
Filip Kostić
70'
2
Antonio Rukavina
82'
8
Aleksandar Prijović
90'
Mladen Krstajić

Povratak na Svjetsko prvenstvo nakon osam godina Srbija je proslavila pobjedom i osvajanjem tri boda. Protivnik u prvoj utakmici bilo je iznenađenje prošlog Prvenstva Kostarika koju je momčad Mladena Krstajića porazila s minimalnih 1:0.

Pogodak vrijedan pobjede postigao je Aleksandar Kolarov nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca. Tek nakon dolaska u zaostatak Kostarika se probudila, ali nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti protivničkim vratima. Srbija je zasluženo stigla do slavlja.

Slika 1 od 1.

Dosta ravnopravan nogomet mogli smo gledati Samari, s obzirom na to da su obje reprezentacije krenule vrlo otvoreno i napadački. Nakon što je u prvim minutama utakmice Srbija zaprijetila preko Aleksandra Mitrovića, prvu pravu priliku Kostarikanci su imali u 12. minuti. Obrana Srbije slabo je reagirala i Giancarlo Gonzalez ostao je potpuno sam u srpskom petercu, ali udarac glavom bio je jako loš iz gotovo pa idealne pozicije.

Pao je ritam sredinom prvog poluvremena, utakmica se odvijala pretežno na sredini terena i nijedna ni druga reprezentacija nije previše riskirala. U 27. minuti Sergej Milinković-Savić istrčao je sam pred Keylora Navasa, ali kostarikanski vratar brani njegov pokušaj. Do kraja prvih 45 minuta imala je Kostarika dva solidna pokušaja, ali bez prevelike opasnosti.

Početkom nastavka sjajna prilika za Mitrovića, srpski napadač istrčao je ispred Navasa, no odlični čuvar mreže dobro je reagirao, smanjio kut i obranio njegov pokušaj.

Slika 2 od 2.

Bolju igru Srbija je okrunila u 56. minuti kada je dobila slobodan udarac na nešto više od 20 metara od gola. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Kolarov i sjajnim udarcem u sami kut neobranjivo pogodio za vodstvo svoje reprezentacije.

Povukla se Srbija, a Kostarika preuzela terensku inicijativu, iako ništa više od toga. Napadali su povremeno Kostarikanci pokušavajući doći do izjednačenja, ali nije išlo. Dapače, Srbija je imala još pokoji solidan pokušaj, posebno vrijedi izdvojiti 77. minutu kada se Kostić našao u odličnoj poziciji, ali ga je iznenadila lopta. Rezultat se do kraja nije promijenio.

• Obrisan korisnik17.06.2018. u 19:15
    90' drženja palčeva Kostariki uzalud.. slaba ekipa
  • Obrisan korisnik17.06.2018. u 18:00