SP 2018., skupina G, 1. kolo, 18.06.2018, 20:00 h, Volgograd, Volgograd Arena
Suci: Wilmar Roldan (Kolumbija), Alexander Guzman (Kolumbija), Cristian De La Cruz (Kolumbija)
1:2(1:1) Engleska
Harry Kane 11', 90'+1'
Engleska

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.06.2018.

Nogometaši Engleske u posljednjim su minutama utakmice uspjeli slomiti otpor srčanih Tunižana. Gordi Albion slavio je u konačnici s 2:1, a junak pobjede bio je Harry Kane koji je svojim drugim pogotkom na utakmici donio tri boda Gordi Albionu...

Farouk Ben Mustapha
16'
14
Mohamed Amine Ben Amor
74'
19
Saber Khalifa
85'
Marcus Rashford
68'
21
Ruben Loftus-Cheek
80'
4
Eric Dier
90'+3'
Gareth Southgate

Harry Kane engleski je junak u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva. Napadač Tottenhama postigao je dva pogotka i srušio nade vrlo hrabrih Tunižana koji su imali bod u džepu, dobro se držali kroz 90 minuta, ali su poklekli 60 sekundi kasnije.

Susret u Volgogradu u konačnici je završen rezultatom 2:1, a nakon osvajanja tri boda Englesku očekuje utakmica s Panamom kojom bi mogli osigurati prolazak grupne faze. S druge strane, Tunis čeka još jedna teška utakmica, dvoboj s Belgijancima.

Gotovo pa savršen ulazak u utakmicu mogla je imati Engleska koja je odmah u prvom napadu stigla do izgledne prilike. Jesse Lingard pucao iz blizine, no Mouez Hassen obranio je nogom. Žestoko su pritisnuli Englezi tražeći pogodak koji je stigao u 10. minuti.

Pucao je John Stones snažno glavom, odlično je obranio tuniski vratar, no samo do Harryja Kanea koji iz blizine nije imao težak posao. Dodatan problem Tunisu stvorila je i ozljeda vratara Hassena koji je u 15. minuti morao biti zamijenjen.

Slika 1 od 1.

Nakon nekoliko prijetnji Engleza ohrabrili su se i Tunižani, a to im se isplatilo u 33. minuti kada je Kyle Walker laktom u kaznenom prostoru udario Naima Slitija. Iako je Jordan Pickford pročitao stranu, Ferjani Sassi poentirao je s 11 metara i donio svojoj momčadi izjednačenje. Bio je to deveti pogodak Tunisa na Svjetskim prvenstvima i ukupno deveti strijelac.

Mogao je Gordi Albion u samoj završnici poluvremena do novog vodstva, do šanse je stigao Lingard, ali se ispriječio okvir tuniškog gola.

Igralo se uglavnom na tuniškoj polovici u drugom poluvremenu, ali kako je vrijeme odmicalo Engleska je postajala sve nervoznija. Dva puta pokušavala je iz slobodnog udarca, no Dele Alli i Ashley Young nisu bili precizni.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi Engleska dolazi do sva tri boda, a tko će drugi nego Harry Kane. Centaršut je stigao u kazneni prostor, Maguire je bio u skoku s tuniškim stoperom, a lopta je prebačena na drugu stativu gdje se našao napadač Tottenhama i glavom pospremio loptu u mrežu.