SP 2018., skupina H, 1. kolo, 19.06.2018, 17:00 h, Stadion Spartaka, Moskva
Suci: SHUKRALLA Nawaf, TULEFAT Yaser (oba BHR), AL MARRI Taleb, AL JASSIM Abdulrahman (oba QAT)
Thiago Cionek 37' (ag)
M'Baye Niang 60'
Senegal

Petar Jenjić • utorak, 19.06.2018.

U posljednjoj utakmici prvog kola na Svjetskom prvenstvu Senegalci su nadigrali i zasluženo svladali Poljsku. Smiješne su golove primali Poljaci, Senegal je postao prva afrička reprezentacija s pobjedom na SP-u...

Jan Bednarek
46'
23
Dawid Kownacki
73'
18
Bartosz Bereszynski
83'
Cheikh N'Doye
62'
14
Moussa Konate
75'
8
Cheikhou Kouyate
87'
Aliou Cisse

Na otvaranju Svjetskog prvenstva Poljska je potpuno razočarala, ne samo konačnim rezultatom i porazom od Senegala, već i samim pristupom i igrom kroz veći dio utakmice.

Afrička reprezentacija potpuno je iskoristila pogreške protivničke obrane i u konačnici stigla do pobjede 2:1. Do prvog pogotka Senegalci su stigli autogolom, a do drugog velikim nesporazumom u poljskoj obrani.

Posljednja utakmica prvog kola Svjetskog prvenstva bila je vrlo loše, bez pravih prilika i opasnosti prema čuvarima mreže. Senegal je stajao nešto bolje, a afričkoj reprezentaciji to se isplatilo sedam minuta prije odlaska na odmor.

Slika 1 od 1.

Vrlo spretno Senegalci su stigli do vodstva. M'Baye Niang je na sredini terena ukrao loptu Lukaszu Piszczeku i povukao kontru, proigrao Idrissu Gueyea čiji udarac se od Thiaga Cioneka odbija u mrežu nemoćnog Wojciecha Szczesnyja.

Puno bolje krenuli su Poljaci u drugo poluvrijeme, a prvu pravu priliku imali su u 51. minuti kada je sjajno iz slobodnog udarca pucao Robert Lewandowski, no još bolje reagirao senegalski vratar.

Devet minuta kasnije uslijedio je šok za sve poljske navijače. Grzegorz Krychowiak s polovice terena vraća loptu prema Janu Bednareku koji je pušta svom vrataru, ali Szczesny leti u prazno pa je Niang ugurao lakoćom u praznu mrežu.

U završnim minutama utakmice bolje je izgledala Poljska, a u 86. minuti smanjila i zaostatak. Nakon ubačaja glavom je poentirao Krychowiak. Međutim, do kraja utakmice Poljaci nisu uspjeli doći do željenog izjednačenja i boda.

• cameosis19.06.2018. u 21:17
    petre, koju si ti utakmicu gledao? prvi gol pao nakon lijepo izrađene akcije senegala, nije autogol, nego je lopta okrznula bedro braniča kod udarca na gol i promijenila je pravac. drugi gol je niang fantastično presjekao dodavanje vrataru, koji je uočio opasnost, međutim nije bio dovoljno brz. ja... [više na forumu]