SP 2018., skupina A, 2. kolo, 19.06.2018, 20:00 h, St. Peterburg, St. Peterburg Arena
Suci: Enrique Caceres (Argentina), Eduardo Cardozo (Paragvaj), Juan Zorrilla (Paragvaj)

Petar Jenjić • utorak, 19.06.2018.

Nogometaši Rusije upisali su i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, a nakon Saudijske Arabije domaćin je svladao i Egipat. U utakmici odigranoj u Sankt Peterburgu Rusija je slavila s 3:1...

Daler Kuzjajev
74'
10
Fjodor Smolov
79'
13
Fjodor Kudrjašov
86'
Amr Warda
64'
14
Ramadan Sobhi
68'
11
Kahraba
82'
Hector Cuper

Druga utakmica, druga pobjeda. Unatoč lakšoj skupini samo su optimističniji, nakon odgledanih pripremnih utakmica, mogli vidjeti ovakav rasplet ruske avanture na Svjetskom prvenstvu. Pred domaćim navijačima u Sankt Peterburgu svladali su Egipat s 3:1.

Rusija je utakmicu slomila u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena tijekom kojih je postigla sva tri pogotka. Iako je debitirao na velikom natjecanju, Mohamed Salah nije mogao pomoći svojoj reprezentaciji u osvajanju bodova, iako je postigao pogodak.

Slika 1 od 1.

Krenuli su bolje domaćini u utakmicu, tražeći pogodak od prve minute. Neko vrijeme igralo se samo na egipatskoj polovici, no bez prevelike opasnosti po gol Mohameda El-Shenawyja. Prvi pravi pokušaj Egipat je imao u 16. minuti, pucao je krasno Trezeguet, ali samo malo pored gola.

Junak prve ruske utakmice Denis Čerišev okušao je udarac tri minute kasnije, ali prohujao je iznad grede. Nije bilo prevelikih prilika u sljedećih desetak minuta, posebno s egipatske strane gdje loptu nije uspijevao izboriti Mohamed Salah. Ipak, napadač Liverpoola uspio je uputiti jedan udarac u 42. minuti, no samo pored gola.

Početkom drugog poluvremena Rusija je uspjela povesti, ali zaslugom egipatskog igrača. Roman Zorbin pucao je jako loše, no loptu je u vlastitu mrežu nespretno skrenuo Ahmed Fathy.

Slika 2 od 2.

Drugi pogodak Rusija je postigla nakon nešto manje od sat vremena igre. Krasnu akciju odigrao je domaćin, a Mario Fernandes je proigrao Čeriševa koji puca iz prve i matira egipatskog vratara.

Nastavili su Rusi puniti mrežu Egipta, a novi pogodak stigao je u 62. minuti. Ilja Kutepov poslao je krasnu dugačku loptu za Artema Dzjubu koji se othrvao egipatskim braničima i donio svojoj momčadi treći pogodak na susretu.

Nada Egipta probuđena je u 72. minuti kada je, nakon pomoći VAR-a, sudac dosudio kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Mohamed Salah iz, zanimljivo, prvog udarca u okvir Egipta na Svjetskom prvenstvu. Rezultat se do kraja nije promijenio.