SP 2018., skupina B, 2. kolo, 20.06.2018, 20:00 h, Kazanj, Kazanj Arena
Suci: Andreas Cunha (Urugvaj), Nicolas Taran (Urugvaj), Mauricio Espinosa (Urugvaj)
0:1(0:0) Španjolska
Diego Costa 54'
Španjolska

Petar Jenjić • srijeda, 20.06.2018.

Prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu upisali su nogometaši Španjolske koji su u Kazanju s minimalnih 1:0 svladali vrlo dobri Iran koji je opasno prijetio u drugom poluvremenu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je uvijek prisutni Diego Costa...

Milad Mohammadi
69'
18
Alireza Jahanbakhsh
74'
14
Saman Ghoddos
86'
Koke
71'
20
Marco Asensio
79'
9
Rodrigo
89'
Fernando Hierro

Španjolska je upisala pobjedu protiv Irana, ali na puno teži način nego se to možda moglo i pretpostaviti. Diego Costa postigao je svoj treći pogodak na Prvenstvu i tako donio vrijedna tri boda svojoj reprezentaciji.

Nakon prilično nezanimljivog prvog poluvremena, u nastavku se potpuno otvorilo. Španjolska je povela, Iran je izjednačio, no pogodak je poništen nakon odluke VAR-a. Bili su vrlo opasni Iranci sve do samog kraja, ali do izjednačenja nisu došli.

Slika 1 od 1.

Kao što se i moglo očekivati, Španjolska je bila momčad koja je imala terensku inicijativu, ali Iranci se nisu samo branili. Dapače, u nekoliko navrata mogli su ozbiljno zaprijetiti. Prvi pravi pokušaj Furija je imala u 25. minuti iz slobodnog udarca, David Silva pronašao je okvir gola, ali iranski vratar je to obranio.

Španjolska je konstantno napadala i boravila na suparničkoj polovici, ali disciplinirani Iranci jako dobro su se branili, ne dopuštajući protivniku stvaranje značajnijih prilika. Obrambena postava Irana jako je dobro djelovala u prvih 45 minuta.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena vidjeli smo više uzbuđenja nego u prvom. Dva su puta zaprijetili Španjolci, prvo je udarac Gerarda Piquea obranio Alireza Beiranvand, da bi iranski vratar još jednom u kratkom razmaku ponovno sjajno reagirao, ovoga puta obranio je udarac Sergija Busquetsa.

Slika 2 od 2.

Najbolju priliku do tada na utakmici Iranci su imali u 52. minuti, krasno je pucao Karim Ansarifard, ali pogodio je samo vanjski dio mreže. Međutim, već u sljedećem napadu Španjolska je stigla do zasluženog vodstva, spretno i sretno poentirao je Diego Costa nakon što se odbila od njegovo koljeno nakon pokušaja ispucavanja Ramina Rezaeiana.

Proslavili su Iranci u 62. minuti kada je Saied Ezatolahi postigao pogodak, ali bio je u zaleđu i VAR je njegov gol poništio. Opasno su živjeli Španjolci koji su branili gol prednosti. Vahid Amiri je u 82. minuti krasno prošao po lijevoj strani i ubacio na Mehdija Taremija koji glavom šalje loptu iznad gola.