SP 2018., skupina C, 2. kolo, 21.06.2018, 14:00 h, Samara, Samara Arena
Suci: Antonio Mateu Lahoz (Španjolska), Pau Cebrian (Španjolska), Roberto Diaz (Španjolska)
1:1(1:1) Australija
Mile Jedinak 38' (11m)
Australija

Petar Jenjić • četvrtak, 21.06.2018.

Prva utakmica skupine C na Svjetskom prvenstvu odigrana je u Samari gdje su Danska i Australija podijelili bodove, završilo je 1:1. Dance je u vodstvo doveo Christian Eriksen, da bi bod Australcima donio Mile Jedinak...

Martin Braithwaite
59'
21
Andreas Cornelius
68'

Daniel Arzani
68'
9
Tomi Jurić
75'
22
Jackson Irvine
82'
Bert van Marwijk

Danska i Australija remizirali su u Samari, rezultat kojim nijedna momčad ne može biti sasvim zadovoljna. U konačnici je završilo 1:1 nakon što smo većinu uzbuđenja, a i oba pogotka, vidjeli još u prvom poluvremenu.

Australija je bodom zadržala nade u prolazak, ali treba pričekati kako će kasnije tijekom dana odigrati Francuska i Peru. S druge strane, Danska je stigla na četiri boda, a u posljednjem kolu očekuje ju dvoboj protiv finalista s prošlog Svjetskog prvenstva.

Slika 3 od 3.

S obzirom na činjenicu kako im trebaju sva tri boda, Australija nije ostavlja dojam momčadi koja traži pobjedu. Naprotiv, Danci su igrali bolje, a dobra igra okrunjena je u sedmoj minuti. Krasno je kombinirala Danska, Nicolai Jorgensen ostavio je loptu za Christiana Eriksena koji poentira pored nemoćnog Matthewa Ryana.

Slika 2 od 2.

Dobru priliku za podebljanje vodstva Danci su imali na polovici prvog poluvremena kada je Jorgensen pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Ipak, u 38. minuti, Australci su stigli do poravnanja, na sličan način kao i protiv Francuske.

Nakon pregledavanja snimke dobili su kazneni udarac zbog igranja rukom Yussufa Poulsena koji je tako skrivio i drugi penal na turniru. Siguran izvođač bio je Mile Jedinak koji je tako stigao do trećeg pogotka na Svjetskim prvenstvima - tek Tim Cahill ima više, ukupno pet, u povijesti australske reprezentacije.

Slika 1 od 1.

Nije bilo prevelikih uzbuđenja u nastavku, nijedna momčad nije preuzimala veliki rizik. Iako su Australci kontrolirali posjed lopte, najbolja prilika stigla je u 71. minuti kada je udarac Aarona Mooya otišao pored gola.

Problem Australcima stvorila je i ozljeda ramena Andrewa Nabbouta koji vrlo vjerojatno više neće nastupati na Svjetskom prvenstvu. Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, Australija je imala još dva solidna pokušaja, no Kasper Schmeichel otklonio je obje opasnosti.